Президент Трамп висловлює дедалі більше розчарування Владіміром Путіним, чиї вимоги на переговорах з Україною затягнули переговори про припинення вогню і розвіяли сподівання Трампа на швидке завершення війни.
Вимоги Путіна щодо нового керівництва в Україні спонукали Трампа виступити з рідкісною доганою на адресу російського лідера, погрожуючи санкціями щодо експорту російської нафти, якщо Москва не продемонструє більшої гнучкості у переговорах з Києвом.
Україна підтримала пропозиції США щодо безумовного 30-денного припинення вогню, а також припинення вогню по енергетичній інфраструктурі та угоду про обмеження атак у Чорному морі. Однак російські перемовники під час переговорів у Саудівській Аравії минулого тижня висунули різні вимоги до будь-якої угоди, закликаючи США допомогти зняти санкції з російських банків і сприяти просуванню російських добрив і сільськогосподарської продукції на світовому ринку, пише Лора Келлі, репортер з питань зовнішньої політики газети The Hill.
Репортер також нагадує, що адміністрація Трампа визначила своїм пріоритетом поліпшення відносин з Росією, а високопосадовці часом повторюють тези Кремля.
Але багато республіканців все ще підтримують Україну і скептично ставляться до того, що Путін погодиться на прийнятну угоду.
“Я вкрай скептично ставлюся до того, що Росія погодиться на припинення вогню, і я дуже сумніваюся, що вони хочуть закінчити цю війну”, — заявив сенатор Ліндсі Грем (Республіканська партія), запеклий прихильник Трампа, у своєму дописі на соціальній платформі X від 12 березня.
Джордж Баррос, керівник групи по Росії в Інституті вивчення війни, сказав, що найкраща війна для тиску на Путіна — це війна на полі бою, коли українці отримують більше вогневої потужності, щоб посилити військові втрати Росії.
“Саме затяжна війна знищує російські резерви”, — додав він.
Раніше військовий експерт Геміш де Бреттон-Гордон зазначав, що Трамп втратив терпіння щодо Путіна. Президент США відійшов від своєї звичної похвали на адресу російського лідера, заявивши, що він “роздратований” через тижні спроб домовитися про перемир’я в Україні. Це різкий контраст із 2015 роком, коли Трамп називав його “сильним лідером””, пише військовий експерт. Він додає, що це може зіграти на руку Україні.