Тімура Міндіча записало НАБУ – друга Зеленського записали за адресою, де президент у карантин святкував день народження

Щоправда, поки невідомо, про що саме йде мова на плівках.

Співробітники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорпрокуратури під час прослуховування за адресою, де п’ять років тому президент Володимир Зеленський святкував свій день народження, зафіксували розмови бізнесмена та співвласника студії «Квартал 95» Тімура Міндіча, повідомила «Українська правда» з посиланням на джерела в бізнесових колах.

Співрозмовники видання переконують, що на записах може бути й сам Зеленський Однак, як зазначили в УП, жодних даних щодо цих записів від правоохоронців немає. Тому зараз не можна сказати, чи стосувались корупційних оборудок розмови Міндіча, зафіксовані на плівках.

УП також повідомляла з посиланням на джерело в антикорупційних органах, що НАБУ та САП готують підозру для Тімура Міндіча. Саме з цим співрозмовник видання пов’язував активну протидію президента антикорупційним органам, яка почалась на початку тижня і вилилась у масові протести в різних містах України.

«А загалом ми думаємо, що вони просто превентивно спрацювали, бо дізнались, що в НАБУ готується підозра Тімуру Міндічу», – зазначив співрозмовник.

Нагадаємо, 21 липня СБУ та ОГП провели низку обшуків у працівників НАБУ по всій країні у різних не пов’язаних між собою справах, після яких директору територіального відділення НАБУ у Дніпрі оголосили про підозру у держзраді за нібито співпрацю із РФ. 

Водночас всі обшуки проходили без погодження суду, а також СБУ та ОГП назвали імена підозрюваних у цих суміжних справах, що порушує Конституцію України. СБУ також із порушенням процедури, почало позапланову перевірку НАБУ та САП, внаслідок чого отримало доступ до негласних слідчих дій антикорупційних органів. Згодом СБУ заявила, що викрила агента ФСБ РФ, який проник до НАБУ. Ним виявився співробітник Центрального апарату НАБУ, який, працює у закритому підрозділі «Д-2». У повідомленні про оголошення підозри народному депутату Федору Христенку СБУ назвала імена двох підозрюваних керівників підрозділів НАБУ, з якими начебто контактував депутат – затриманого вранці Руслана Магамедрасулова та Олександра Скомарова, який є очільником саме другого підрозділу детективів НАБУ.

Наступного дня, 22 липня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414, який знищив незалежність НАБУ. Зеленський підписав закон того ж дня.

У низці українських міст, зокрема й Києві, спалахнули масові протести проти закону про НАБУ та САП. На третій день протестів у ВРУ зареєстрували президентський законопроєкт, який нібито має виправити ситуацію. У коментарі для ZN.UA керівник кримінальної практики Адвокатського об’єднання AZONES Микола Мягков, розповів, що в документі «все повернули як було, окрім того, що залишили генпрокурору можливість за певних виняткових, але суб’єктивних обставин… все ж таки визначати підслідність». Також генпрокурору пропонують залишити можливість вирішувати питання про підслідність остаточно, тобто в окремих випадках все ж таки це можливо. 

Незадовго до президентського у ВРУ також зареєстрували депутатський законопроєкт про відновлення незалежності САП та НАБУ №13531. Під документом підписалися депутати з «Голосу», «Слуги народу», «Європейської солідарності», «Батьківщини», а також позафракційна парламентарка.

Джерело

Верховна РадаВолодимир ЗеленськийКиївська областьРосіяСБУ