Свириденко стала прем’єр-міністром – що про неї відомо

Верховна Рада підтримала кандидатуру Юлії Свириденко на посаду прем’єр-міністра України. За її призначення проголосували 262 народні депутати, повідомив народний депутат з «Голосу» Ярослав Железняк.

Фракції голосували так:

  • Слуга народу – 201 за;
  • Європейська Солідарність – 0 за;
  • Батьківщина – 0 за;
  • Платформа за життя та мир – 15 за;
  • Голос – 1 за;
  • Відновлення України  – 10 за;
  • За майбутнє – 12 за;
  • Довіра – 15 за;
  • Позафракційні – 13.

За Конституцією України кандидатуру прем’єр-міністра на розгляд Верховної Ради вносить президент за пропозицією коаліції депутатських фракцій у парламенті. Формальності збережені, але всім зрозуміло, що вибір робила не парламентська монобільшість, а президент і голова ОПУ. Як і будь-який кадровий вибір в нашій країні.

Як пишуть народні депутати, під час виступу у Раді Свириденко назвала своїм пріоритетом забезпечення Збройних Сил України та виробництво зброї. За її словами, українці мають покладатися на власні сили у виробництві зброї, мовляв, зараз ми на 40% забезпечуємо себе, а маємо хоча б 50%.

Також майбутня прем’єрка пообіцяла припинити тиск на бізнес, запровадити мораторій на перевірки бізнесу та посилити можливості українського експорту. Свириденко також заявило, що Україна буде готова щодо відкриття всіх євроінтеграційних кластерів.

Свириденко анонсувала нові угоди зі США. Вона заявила, що в Україні повинна відбутися  дерегуляція економіки, а також наголосила на потребі залучення партнерів для посилення економічного потенціалу країни.

Свириденко запевнила, що Україна посилить переговорний напрямок для справедливого завершення зброї. Також пообіцяла вивести Українську державу до топових виробників зброї.

Коментар ZN.UA

Юлію Свириденко називають людиною голови офісу президента Андрія Єрмака. Насправді вона людина виліплена і виплекана Єрмаком.

«Юля Свириденко відмінниця. Відмінники бувають двох типів – ті хто мають знання, і ті, хто вигризають чи виплакують високі оцінки. Свириденко належить до другого типу», – поділилася із ZN.UA людина, яка багато років знає нову прем’єрку.

Кар’єрне зростання для Свириденко є пріоритетом. На цьому шляху вона виявила неабияку лояльність до Андрія Єрмака та Володимира Зеленського. Свириденко – це безвідмовність у виконанні звернень, готовність йти на репутаційні ризики. Достатньо історії з підписанням санкцій Фінмоніторингу проти експрезидента Петра Порошенка. СБУ відмовилась їх вносити, а Денис Шмигаль як прем’єр – підписувати. Тому під ними стоїть підпис Свириденко. Поза спиною її називають «Ручка», тому що Свириденко була міністром і віцепрем’єром, який підписував усе, що від неї хотіли.

Крім того, на Банковій її називали «Стюардесою» через те, що для того, аби скористатися урядовим літаком Єрмаку треба було бути у складі делегації з віцепрем’єром, яка на це має право. У польотах і між переговорами в них було багато часу для спілкування. І потрібно віддати належне – Свириденко знайшла емоційний ключ і до Єрмака, і до Зеленського. Вона їх не дратує і обоє переконані в її лояльності, що вдається дуже небагатьом.

На шляху до прем’єрства Свириденко виявила неабияке терпіння, і бачила, як запалюються і згасають зірки таких претендентів на цю посаду як Олександр Кубраков, Олексій Чернишов та Олексій Кулеба.

Коли на сьомому році президентства прийшов час імітувати змінність влади, Свириденко отримала кубок за найбільшу лояльність і найбільшу комфортність від Єрмака та Зеленського. Відмінно!

 

 

Довідка

За час своєї кар’єри Свириденко працювала у Чернігівській ОДА, де була радницею тодішнього голови Віталія Куліча, очільницею Департаменту економічного розвитку, в. о. першого заступника та першою заступницею голови ОДА, а також в.о. голови облдержадміністрації.

2019 року Свириденко на більш як пів року стала директоркою ТОВ «Сідко Україна», а згодом її обрали головою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України у разі безробіття.

Також з 2019 року нова прем’єр працювала в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, де була заступницею та першою заступницею міністра. За час роботи Свириденко у відомстві змінилось три його очільники – Тимофій Милованов, Павло Кухта та Ігор Петрашко. Спільно з Миловановим Свириденко працювала над легалізацією ринку праці та виведенням із тіні заробітних плат співробітників у приватних компаніях.

Юлія Свириденко свого часу обіймала посаду голови офісу Андрія Єрмака. В ОПУ вона відповідала за комунікацію між монобільшістю у Верховній Раді, Кабінетом міністрів та офісом президента. Під час роботи в ОП чинна міністерка також очолювала Раду зі сприяння бізнесу.

У листопаді 2021 року президент призначив Юлію Свириденко першою віцепрем’єр-міністеркою – міністеркою економіки.

 

 

Чутки про плани Банкової змінити главу уряду циркулюють з червня. У ВРУ називали причини, з яких на Банковій вирішили здійснити кадрові перестановки. Зокрема, тому що уряд вже втратив підтримку, навіть серед депутатів, а віддавати ініціативу опозиції не хочуть; у чинної команди є багато провалів, особливо в економіко-бюджетній сфері; хочуть показати оновлення, зважаючи на те, що виборів в країні найближчим часом не буде.

Дениса Шмигаля, який очолював уряд понад п’ять років, президент планує рекомендувати депутатам призначити на посаду міністра оборони України. За словами Зеленського, саме в цій сфері зараз максимум ресурсів країни, максимум завдань і дуже багато відповідальності.

Джерело

Верховна РадаСБУСШАЧернігівська область