Західних аналітиків часто звинувачують у тому, що вони видають бажане за дійсне. І небезпідставно. У березні 2022 року в колонці в New York Times Росію назвали “потьомкінською наддержавою”, наївно припускаючи, що лише найменший поштовх призведе до раптового краху всього режиму.
Такий прогноз не справдився. Але зростаюча параноя чітко вказує на одне: Путін вважає себе вразливим, зазначає військовий експерт Геміш де Бреттон-Гордон.
Експерт додає, що важкі втрати призвели до ширшої кризи призову, яка змусила Путіна запропонувати молодим чоловікам зарплату, набагато вищу за середню, щоб вони пішли на фронт.
А ще є ключова вимога, яку висунув Путін на переговорах зі США: усунути Володимира Зеленського до того, як буде досягнуто домовленості про припинення вогню. Абсурдність цієї умови викриває відчай російського лідера.
“Але найбільше Путіна турбує нетерпіння людини, яку він колись вважав своїм найвідданішим другом на Заході — Дональда Трампа. У неділю американський президент відійшов від своєї звичної похвали на адресу російського лідера, заявивши, що він “роздратований” через тижні спроб домовитися про перемир’я в Україні. Це різкий контраст із 2015 роком, коли Трамп називав його “сильним лідером””, — пише військовий експерт.
Він додає, що це може зіграти на руку Україні.
“Вразливість російського лідера ніколи ще не мала такого вирішального значення для зміни ходу цієї війни, як зараз. Питання в тому, чи скористається Захід цим моментом”, — підсумував де Бреттон-Гордон.
Нагадаємо, що Трамп визнав, що РФ може “зволікати” з мирною угодою. Водночас він усе ще вірить у бажання Москви, зрештою, завершити війну.