США залишають ключовий хаб допомоги Україні у Ясьонці

США залишають ключовий хаб допомоги Україні у Ясьонці 1 Ілюстративне фото: передислоковують війська з Ясьонки (Getty Images)

Сполучені Штати передислоковують свої війська та техніку з польського аеропорту Ясьонка, який із 2022 року слугує основним логістичним вузлом для військової допомоги Україні.

Як заявили у відомстві, такий “перехід” є частиною ширшої стратегії з оптимізації військових операцій США, поліпшення рівня підтримки союзників і партнерів, а також підвищення ефективності.

Рішення про передислокацію військ і техніки є результатом багатомісячної оцінки та планування, скоординованих з польськими господарями і союзниками по .

При цьому заявляється, що робота з надання військової допомоги Україні через Ясьонку триватиме під керівництвом Польщі та НАТО за підтримки оптимізованої військової присутності США.

та її союзники підтримуватимуть надійну захисну інфраструктуру навколо цього критично важливого об’єкта”, – сказано у заяві.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну війська США встановили тимчасову присутність у Ясьонці. Цей об’єкт не є постійною польською військовою базою, але протягом трьох років використовується силами США, НАТО та партнерів для допомоги Україні.

Весь цей час хаб було захищено, зокрема й системами ППО Patriot.

Логістичний хаб у Польщі

Раніше ми писали про те, що польське прикордонне місто Жешув від початку повномасштабної війни в України стало логістичним центром та головним хабом для постачання зброї.

З початку його створення вже було здійснено 5 тисяч перевезень з допомогою для України від 45 країн. Об’єкт перебуває під охороною військових.

Зокрема, наприкінці грудня 2024 року у Генштабі ЗС Польщі розповіли, що у Жешуві розгорнули системи протиповітряної оборони NASAMS та винищувачі F-35 для захисту логістичного центру допомоги Україні.

Перед тим повідомлялося, що союзники по НАТО вирішили перекинути в Польщі більше засобів ППО для захисту логістичного хабу у Жешуві, через який до України йде військова допомога.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності