Справа Порошенка про держзраду – ДБР хоче скоротити терміни ознайомлення з матеріалами
Мова йде про справу, яку відкрили після публікації «плівок Медведчука» 2021 року.
Державне бюро розслідувань звернулося до суду, аби обмежити терміни ознайомлення зі справою Петра Порошенка. У ДБР нагадали, що підозрюють його у держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій.
«Зокрема, слідчі Бюро подали до Печерського районного суду Києва клопотання про встановлення підозрюваним чинному та колишньому народним депутатам та топменеджеру вугільної сфери, а також їхнім захисникам строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування», – йдеться у повідомленні.
Вказано, що ДБР завершило розслідування справи ще 2 вересня 2022 року. Тоді ж матеріали справи передали для ознайомлення стороні захисту та підозрюваним.
«Однак підозрювані, зокрема чинний народний депутат, зловживають своїми процесуальними правами та не з’являються для ознайомлення з матеріалами провадження», – заявили в ДБР.
Нагадаємо, у травні 2021 року журналісти Bihus.Info оприлюднили «плівки Медведчука» – понад 30 годин телефонних розмов 2014-2017 років, які нібито вів проросійський політик Віктор Медведчук (йому теж уже оголосили підозру у держзраді) з кремлівськими посадовцями і функціонерами «ДНР» і «ЛНР» щодо закупівлі вугілля в ОРДЛО та контролю над нафтопроводом «Самара-Західний напрямок». Людина, яку тоді лише вважали Медведчуком, неодноразово наголошувала, що узгоджує всі питання з «головним», яким міг бути тодішній президент Петро Порошенко.
Як писало ZN.UA, Віктор Медведчук після затримання його 2022 року дав свідчення проти Петра Порошенка. Він розповів про причетність останнього до виведення з держвласності країни частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок», аби далі прокачувати через нього дизельне пальне, і закупівлю вугілля в «Л/ДНР». Ще 20 грудня 2021 року Порошенку оголосили про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій через те, що він нібито сприяв закупівлі вугілля з окупованих територій Донбасу.
12 лютого президент Володимир Зеленський затвердив санкції проти Порошенка та Медведчука, а також проти Геннадія Боголюбова, Ігоря Коломойського та Костянтина Жеваго. В СБУ зазначили, що внесли відповідне подання до РНБО через загрози державній безпеці.
Сам Зеленський заявив, що санкції проти свого попередника Петра Порошенка запровадили через виведення мільярдів гривень під час війни. За його словами, ті, хто потрапив під санкції, можуть повернути виведені кошти у бюджет, і тоді обмеження знімуть, а кошти підуть на ЗСУ.