Скасувати візу США – Зеленський висловився щодо відмови від ратифікації угоди про копалини

Скасувати візу США - Зеленський висловився щодо відмови від ратифікації угоди про копалини 1 Очікується, що голосуватимуть за ратифікацію угоди вже наступного тижня.

Президент України вважає, що мають скасувати візи народним депутатам, які не проголосують за ратифікацію угоди щодо корисних копалин. Про це президент заявив під час спілкування з журналістами, передає «Суспільне».

«Сьогодні вони голосують не тільки заради майбутнього, а заради того, щоб сьогодні зберегти те, що нам потрібно (для оборони — ред.). […] Є люди, налаштовані цього не робити. То, наприклад, я вважаю, що США треба просто скасувати їм візи. Вони приїжджають в США щомісяця. Розказують, як тут погано в Україні, як закінчити війну дуже швидко, які частини України важливі, які — не дуже важливі. Після того, як вони проходять коридорами конгресменів або сенаторів, вони кажуть, що вони зі США друзі, браття навіки, а потім вони повертаються в Україну і не голосують за те, що принципово для Америки. Результат буде на табло: хто проголосував, а хто — ні. Не можна грати у подвійну гру», – заявив Зеленський.

За його словами, якщо хтось із депутатів не голосуватиме за ратифікацію, то це буде виключно їх проблемою. Разом з тим Зеленський висловив сподівання, що все ж таки ратифікує угоду про корисні копалини.

У Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт про ратифікацію угоди між Україною та США щодо корисних копалин. Проголосувати за нього депутати можуть проголосувати у четвер, 8 травня. 

Міністерка економіки та перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко заявила, що Українсько-американський фонд для інвестування у відбудову України може почати працювати вже через місяць або півтора після ратифікації угоди.

В «Угоді про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна» вказаний перелік 57 мінералів та корисних копалин, які й мають видобувати в рамках домовленостей. При цьому угода не регулює видобуток та доходи від видобутку інших копалин і не стосується доходів від української інфраструктури, як початково пропонували США.

Загалом угода передбачає рівноправне партнерство, відсутність боргів за нашою державою, захист національної власності України, залучення додаткових інвестицій США, податкові гарантії, наповнення фонду 50% доходу від нових ліцензій на проєкти у сфері критичних матеріалів, нафти й газу.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності