Союзники України ведуть постійні перемовини щодо того, як може виглядати шлях до миру. Обговорюються і гарантії безпеки для України.
За його словами, просте припинення вогню не є стійким миром. Шольц вважає, що без України не можна вести будь-які розмови про Україну.
“Я вже двічі розмовляв з майбутнім президентом США Трампом, і ми погодилися, що ми – США і Європа – повинні тісно координувати один з одним всі ці питання. На більш пізньому етапі ми також будемо обговорювати гарантії безпеки для України, і Німеччина також відіграватиме в цьому важливу роль”, – каже канцлер.
У Шольца також запитали, чи буде Німеччина відправляти до України своїх солдатів під час можливого припинення вогню.
“Я не відправлятиму жодного німецького солдата на цю війну. Ця дискусія є дуже дивною, коли метою зараз є забезпечення того, щоб Україна не залишилася наодинці і щоб ми продовжували постачати зброю. Зараз для всіх було б важливіше зрозуміти, чи можуть вони зробити більше для подальшої підтримки України”, – відповів він.
Водночас він відмовився розкривати деталі телеіонних розмов з новобраним президентом США Дональдом Трампом.
“Я цілком упевнений, що – всупереч деяким побоюванням – нам вдасться досягти скоординованої політики щодо України між США та Європою, а також між США та Німеччиною”, – підкреслив він.
При цьом Шольц заявив, що Трамп хоче припинення війни. І у канцлера склалося враження, що він так само переконаний, що це вдасться лише тоді, коли Україна буде сильною у військовому плані.
Переговори Шольца і Путіна
Раніше ми писали, що Шольц провів телефонну розмову з главою Кремля Володимиром Путіним. Це були перші такі переговори за два роки. Пізніше канцлер заявив, що Путін не змінив своєї думки про війну в Україні. Але поговорити з Путіним варто було.