Шольц та Трамп обговорили стратегію підтримки України ‒ деталі переговорів

Шольц підкреслює, що нічого не можна вирішувати без врахування думки українців.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив упевненість у можливості досягти домовленостей із новообраним президентом США Дональдом Трампом щодо спільної стратегії підтримки України.

Про це він заявив, коментуючи результати нещодавньої телефонної розмови з республіканцем, пише Reuters.

“Я впевнений, що ми можемо розробити спільну стратегію для України. Моїм головним принципом залишається те, що нічого не можна вирішувати без урахування думки українського народу”, ‒ зазначив Шольц.

Німецький політик повідомив, що мав детальну розмову з Трампом, у ході якої вони обговорили питання безпеки та підтримки України. За його словами, команда канцлера наразі підтримує прямий контакт із радниками обраного президента США з цих питань.

Як зазначає видання, тема України посідає центральне місце у політичному дискурсі Німеччини, особливо в умовах дострокових виборів, запланованих на лютий 2025 року. Вибори оголошені після розпаду трипартійної коаліції на чолі з Шольцем, що посилило політичну боротьбу в країні.

Фрідріх Мерц, лідер консервативної опозиції, закликав Німеччину передати Україні крилаті ракети Taurus. Однак Шольц виступив проти цієї пропозиції, заявивши, що подібний крок може спровокувати ескалацію конфлікту.

Нагадаємо, під час нещодавнього візиту до Києва Шольц оголосив про новий пакет військової допомоги для України на 650 мільйонів євро. Канцлер наголосив, що Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно, і підкреслив, що цей візит “має надіслати чіткий очільнику Кремля Владіміру Путіну”.

Еволюція поглядів Шольца в не надто сприятливий для України бік відбувається на тлі вкрай низького рівня підтримки його політичної сили та уряду світлофорної коаліції. Але зростання симпатій німців до ліворадикального Альянсу Сари Вагенкнехт та ультраправої “Альтернативи для Німеччини” є наслідком системних помилок традиційних політичних сил, зокрема у внутрішній політиці. Детальніше про це в статті “За крок до поразки: чому відмова Шольца підтримати план перемоги України не врятує його?” розповідав Петро Герасименко.

Джерело

Дональд ТрампОлаф ШольцРосіяСША