Президент США Дональд Трамп скасуванням санкцій проти Сирії вивів з-під обмежень деякі російські компанії, банки та фізичних осіб. Проте він вивів їх тільки з-під так званого “сирійського” санкційного режиму.
Власюк нагадав, що Управління США у справах санкцій (OFAC) на виконання указу Трампа від 30 червня 2025 року виключило з санкційних листів низку російських суб’єктів. Усі вони були під санкціями через допомогу режиму диктатора Башара Асада в Сирії.
За словами Власюка, з-під санкцій виключили:
- “Открытое акционерное общество Московский ацкионерный банк Темпбанк”;
- “Русский финансовый альянс Банк”;
- компанія Hudsotrade Limited;
- фізичну особу – Гаглоєва Михайла Георгійовича;
- фізичну особу – Іссу Аль-Зейді;
- фізичну особу – Ілюмжинова Кірсана Миколайовича;
- фізичну особу – Макарова Олексія.
“Щодо інших російських компаній (Global Vision Group, STG Logistic, Maritime Assistance Llc, MB Bank, Promsyrioimport, Rosoboroneksport OAO, Russian Financial Corporation тощо) проведено коригування позначень у SDN List, але блокуючі санкції США проти них залишаються чинними. Санкції США проти Росії через війну в Україні не скасовано”, – пояснив Власюк.
Нардеп Гончаренко нагадав, що той же “Рособоронэкспорт” фактично мав три санкційних режими – “сирійський”, “іранський” та “російський”, останній за вторгнення Росії в Україну. Указом Трампа прибрано тільки “сирійський режим”, інші залишилися чинними.
“Те саме з іншими компаніями. Банки РФ також залишаються під блокуванням. У списках SDN (Specially Designated Nationals & Blocked Persons List) та SSI (Sectoral Sanctions Identifications List) прибрали позначку [SYRIA], але ярлики [RUSSIA], [IRAN] ніхто не скасовував”, – додав депутат.