Санкції проти Росії – 10 країн ЄС пропонують заборонити імпорт усього газу

Санкції проти Росії - 10 країн ЄС пропонують заборонити імпорт усього газу 1

Група з десяти країн Європейського Союзу виступила за посилення санкцій проти Росії. Зокрема, шляхом додаткових обмежень на природний газ, зокрема на скраплений (СПГ).

Видання з посиланням на документ, який є в його розпорядженні, повідомляє, що Швеція, Ірландія, , Данія, Фінляндія, Чехія, і три країни Балтії пропонують заборонити імпорт трубопровідного і скрапленого російського газу. Щоб обмежити доходи Кремля, які використовуються на фінансування війни проти України.

Обмежувальні заходи потребуватимуть одностайного схвалення 27 держав-членів ЄС, що стає дедалі важчою перешкодою через позицію угорського прем’єра Віктора Орбана, пише .

“Як кінцеву мету необхідно заборонити імпорт російського газу і СПГ якомога швидше. Альтернативою повній забороні може стати поступове скорочення використання російського газу і СПГ, як це вже викладено в дорожній карті RePowerEU”, – йдеться в документі.

Незважаючи на те, що ЄС прагне до диверсифікації, від початку російсько-української війни поставки з Росії сягнули 204 млрд доларів. При цьому на тлі скорочення загальних поставок викопного палива рекордно зросли поставки СПГ.

“Російський флот танкерів СПГ має бути підданий цільовим санкціям, що забороняють стоянку і морські послуги на території ЄС”, – йдеться в документі.

Крім того, вони наполягають на обмежувальних заходах щодо більшої кількості танкерів, які перевозять російську нафту в треті країни. Цей тіньовий флот допоміг Росії обійти цінову стелю, запроваджену країнами G7.

Оскільки Євросоюз розпочинає консультації щодо 16-го пакету санкцій проти Росії, також пропонується запровадити заборону на імпорт металів, розширити заборону на транзит товарів, а також додаткові санкції проти фінансових установ та IT-сектору.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності