Розміщення сил Коаліції рішучих в Україні – у Зеленського назвали формат

Розміщення сил Коаліції рішучих в Україні - у Зеленського назвали формат 1

Серед країн “Коаліції рішучих” є ті, хто готовий до присутності на території України після встановлення перемир’я. Це може бути не лише військова допомога, а й обладнання, супутниковий зв’язок або фінансова підтримка.

“Не можемо розкривати деталі в пресу, але є конкретна кількість країн, які говорять про те, що після встановлення миру вони готові розміщувати певні види своєї присутності”, – сказав Жовква.

Він уточнив, що не всі країни можуть надати війська, але можуть надавати обладнання, супутниковий зв’язок або фінансову підтримку.

“Той, хто з якихось причин не бажає бути присутнім як контингент, може надавати інші види допомоги”, – додав він, наголосивши на концепції “Boots and Flags on the Ground” – чоботи та прапори.

“Коаліція рішучих” та гарантії безпеки

Раніше у Києві обговорювали присутність міжнародного контингенту в Україні з військовими Франції та Британії.

Чергове засідання “Коаліції рішучих” на рівні лідерів заплановане на січень у Франції. Перед тим 3 січня радники з національної безпеки країн “Коаліції” зберуться в Києві для обговорення подальших кроків.