Росія пропонує США спільний видобуток копалин – Зеленський про те, як РФ хоче обійти санкції

Росія пропонує США спільний видобуток копалин – Зеленський про те, як РФ хоче обійти санкції 1 Він розповів, яку схему просуває уродженець України Кіріл Дмітрієв.

Президент України повідомив, що Росія намагається домовитися зі Сполученими Штатами про укладення угоди щодо спільного видобутку корисних копалин на своїй території. За словами глави держави, мета цієї ініціативи ‒ домогтися часткового зняття санкцій, зокрема з окремих російських олігархів, і розблокувати економічні відносини. Зі свого боку українська сторона докладає зусиль, щоб не допустити реалізації цих планів.

Про це президент заявив під час зустрічі з журналістами, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Суть цієї схеми полягає в тому, щоб зняти санкції з конкретних людей, які стоятимуть за певними напрямами, наприклад, у сфері видобутку копалин. Це веде до поступового розморожування економічних зв’язків між та Росією”, ‒ пояснив Зеленський.

За його словами, переговори з американською стороною ведуться через главу Російського фонду прямих інвестицій Кіріла Дмітрієва, якого Зеленський назвав одним із ключових переговорників Кремля. Президент підкреслив, що Дмітрієв має широкі контакти на Близькому Сході та намагається використати їх для посередництва й впливу на Захід.

“Ми вважаємо, що саме ця людина займається просуванням цих ідей. У нього є зв’язки з керівниками інших держав або їхнім найближчим оточенням. Через ці канали Росія намагається тиснути на Америку”, ‒ зазначив Зеленський.

Президент також заявив, що російська сторона намагається вивести заморожені активи, зокрема через продаж боргових зобов’язань країнам Близького Сходу. За його словами, активи окремих людей, заморожені в межах санкцій, можуть бути перепродані за заниженою вартістю, після чого нові власники намагатимуться домогтися їх повернення через західні інституції.

“Наприклад, активи вартістю п’ять мільярдів продаються за три. А вже країна, яка придбала їх юридично, намагається повернути ці кошти з-поміж заморожених 300 мільярдів. Ми бачимо, що цим займається саме Дмітрієв ‒ людина, яка народилася в Україні”, ‒ сказав Зеленський.

Крім того, за його словами, росіяни пропонували американському бізнесу придбати за рахунок цих активів велику кількість товарів, зокрема літаки. Також тривають перемовини щодо завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2”, причому без залучення Німеччини.

“Загалом вони пропонують використати ці гроші в обмін на зняття санкцій. І це вже не лише про заморожені активи. Знову виникає тема “Північного потоку-2″, і, за нашими даними, обговорення відбувається без участі Берліна”, ‒ зауважив президент.

Щодо потенційної угоди про видобуток корисних копалин, Зеленський висловив переконання, що російська сторона намагатиметься представити США формальний, але фактично порожній документ ‒ для створення враження готовності до співпраці на противагу позиції України, яка наполягає на деталізації умов.

“Ми чітко розуміємо, що цей документ буде пустим, адже Росія не готова передавати контроль над енергетичним сектором. Там, де немає складних технологій ‒ модернізації чи видобутку ‒ вони ще можуть щось запропонувати. Але не більше”, ‒ наголосив Зеленський.

Як повідомлялося раніше, 2 та 3 квітня спеціальний представник очільника Кремля Кіріл Дмітрієв перебував у США з візитом для переговорів зі своїм американським колегою Стівом Віткоффом щодо мирного врегулювання війни в Україні. Для цього з нього тимчасово зняли санкції.

У Вашингтоні Дмітрієв заявив, що прибув за дорученням Владіміра Путіна з метою відновити діалог зі США, який, за його словами, “був повністю зруйнований за президентства а”. Під час переговорів, зокрема з сенатором Ліндсі Гремом, представник Кремля вперше заявив, що деякі гарантії безпеки для України “можуть бути прийнятними”.

Пізніше Дмітрієв повідомив, що нові контакти між Росією та США очікуються вже цього тижня.

Про те, чи вдасться Кремлю втягнути Вашингтон у гру за власними правилами, та які справжні цілі Путіна у відносинах із США, розмірковував Михайло Гончар у статті “Пакт Дмітрієва-Віткоффа як основа партнерства Путіна-Трампа”.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності