Хоч президент Володимир Зеленський залишається популярним у США, рівень його підтримки серед американців за два роки значно знизився. У Штатах все більше переважає думка, що скептицизм щодо Зеленського випливає з росту невдоволення та сумнівів через керівника його офісу Андрія Єрмака, пише у своїй колонці для “Української правди” ексрадник Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022) Стів Кортес.
“Хоча Єрмак ще не дуже відомий у Сполучених Штатах, для тих, хто добре знає масштаб його влади й тактику, ризики для репутації зростають — як для самого Зеленського, так і для України в цілому”, — пише Кортес.
За його словами, нещодавня стаття Politico під назвою “З Вашингтона досить Андрія Єрмака” з не менш різким підзаголовком “Головний помічник президента України затримує реалізацію планів Києва щодо співпраці з американськими урядовцями” викликала глибоке здивування у тих, хто працює на найвищих щаблях медіа й політики у США. Причина у тому, що Politico в цілому дуже позитивно висвітлює діяльність Зеленського. Цим медіа володіє німецька компанія, і воно “майже завжди є надзвичайно надійним інструментом зв’язків з громадськістю американської правлячої еліти, тобто підтримує корпоративні інтереси, а також нібито мудру зовнішню політику Вашингтона”.
Водночас Штати, за словами Кортеса, можуть залишатися найважливішим і найнадійнішим союзником України лише тоді, коли український уряд “буде гідним довіри, прозорим і переконливим”. Він пише, що жертви українців надихнули весь світ, і вони щодня ризикують життям у героїчній боротьбі за свою країну.
“Внесок Америки також є вагомим, особливо у фінансовій сфері та в обміні розвідданими. Мужні українці, озброєні американською зброєю і підкріплені безпрецедентними розвідувальними та технологічними можливостями США, зуміли дати відсіч значно більшій армії та державі. Щоб це партнерство продовжувалося, системна корупція просто не може тривати, а такі ненадійні маніпулятори за лаштунками, як Андрій Єрмак, не повинні залишатися на вершинах української влади”, — резюмував Кортес.
Нагадаємо, це вже четверта критична публікація стосовно Єрмака. Раніше з подібними тезами виходили дві статті у Politico, а також про роль керівника ОП в українській політиці писали в The Economist. Співрозмовники вказують, що зараз в офісі Зеленського у пріоритетному порядку зайняті пошуком джерел та замовника матеріалів.