Реформа ЗСУ – Залужний про причини зриву переходу на корпуси у 2022 році – новини України

Реформа ЗСУ - Залужний про причини зриву переходу на корпуси у 2022 році - новини України 1 Зміни підтримували партнери, але в Україні ініціативу назвали пережитком.

Пропозиція реорганізації Збройні сили України за моделлю корпус-дивізія-бригада з’явилася ще у 2022 році, але тоді вона була заблокована, написав у статті «Про організацію системи управління у Збройних Силах України» головнокомандувач в 2021 – 2024 роках, нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний.

Він зазначив, що у 2019 році опинився в епіцентрі першої кардинальної реформи системи управління Збройними силами України та переконався в її недосконалості. Згодом це стало очевидним під час військових навчань у 2021 році , коли саме Оперативному штабу бракувало злагодженості в роботі для швидких ухвалень рішень. В підсумку на початку  повномасштабного вторгнення стали очевидні проблеми у системі управління ЗСУ як на функціональному, так і на ієрархічному рівнях.

«Вже у 2022 році, коли війна набирала шалених обертів, а ми намагалися негайно відновити систему управління шляхом створення саме армійських корпусів, один державний діяч мені сказав: «Це радянський пережиток». Дуже шкода, що і серед деяких представників військового керівництва знайшлися ті, хто підтримував тоді саме таку думку», – зазначив Залужний.

За словами Валерія Залужного, ідею з ієрархією корпус-дивізія-бригада тоді підтримали американські та британські партнери.

В підсумку  Генеральний штаб ЗСУ улітку 2022 року ініціював перехід до армійських корпусів. Тоді вдалося створити 9 і 10 корпуси й розпочати їхню прискорену підготовку, однак на практиці довести цю програму до кінця не вдалось.

«Була проведена величезна робота чималого колективу щодо підготовки саме такої моделі, яка б відповідала запитам не тільки сьогоднішнього дня, а й майбутнього. Адже потрібно було не лише запропонувати структуру органу управління, а й органів забезпечення, зв’язку, логістики і врешті – пунктів постійної дислокації…. Така модель була розроблена вже наприкінці літа 2022 року й передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада у Сухопутних військах. … Але, нажаль, сама ініціатива була заблокована. Корпус ДШВ, який ось-ось мав розпочати підготовку за кордоном, так і залишився лише на папері», – додав Залужний.

Він наголосив, що для успіху на полі бою орган управління не лише важливий, а й надвразливий – як для ворога, так і для надмірної централізації. Тому успіх повністю залежить від якісної підготовки органів управління, а не від їх назв чи назв командирів.

Нагадаємо, в лютому головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський оголосив про перехід ЗСУ на корпусну структуру управління.

15 квітня пресслужба Національної гвардії України повідомила про створення двох таких  корпусів, які очолили командир 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” полковник Денис Прокопенко (і командир 13-ї бригади оперативного призначення “Хартія” полковник Ігор Оболєнський.

Через кілька днів стало відомо про створення нового корпусу ЗСУ на базі 82-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності