Радбез ООН не назвав Росію агресором

Проти проголосували десять країн.

Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй у третю річницю вторгнення Росії в Україну на позачерговому засіданні ухвалила резолюцію Сполучених Штатів Америки, що закликає до якнайшвидшого завершення «конфлікту» та наполягає на встановленні тривалого миру між Україною та Російською Федерацією.

Резолюція набрала 10 голосів «за». Водночас Франція, , Данія, Греція та Словенія утрималися.

У короткій резолюції висловлюється жаль з приводу загибелі людей у «російсько-українському конфлікті», наголошується, що метою є підтримання миру та безпеки  усьому світі та мирне врегулювання суперечок, а також міститься заклик до якнайшвидшого припинення «конфлікту» та встановлення тривалого миру.

В тексті резолюції не засуджується, і навіть не згадується факт російської агресії проти України, не міститься заклику до виведення російських військ з окупованої території та відновлення територіальної цілісності України.

«Ця резолюція ставить нас на шлях до миру. Це перший крок, але вирішальний, один з тих, яким ми всі повинні пишатися. Тепер ми повинні використати це для побудови мирного майбутнього для України, Росії та міжнародної спільноти», — сказала виконуюча обов’язки посла США в ООН Дороті Ши.

Поправку Росії про «припинення українського конфлікту шляхом усунення його першопричин» не врахували.

Посол Великої Британії в ООН Барбара Вудворд заявила Раді, що умови миру в Україні мають значення і мають «надіслати сигнал, що агресія не винагороджується».

«Ось чому не може бути рівнозначності між Росією та Україною в тому, як Рада ставиться до цієї війни. Якщо ми хочемо знайти шлях до сталого миру, Рада має чітко визначити походження війни», — наголосила вона.

Раніше Генеральна Асамблея ООН, що складається зі 193 членів, відхилила пропозицію США пом’якшити давню позицію світової організації, яка підтримувала суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність України та закликала до справедливого, тривалого та всеосяжного миру відповідно до основоположного Статуту ООН.

Генеральна Асамблея ухвалила дві резолюції: розроблену Україною та європейцями, а також авторства США, до якої асамблея внесла поправки, включивши формулювання на підтримку України. 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності