Протистояння між США та Китаєм – яка роль України в цьому

Найкращим важелем впливу США на Китай може бути загроза для його проєктів ініціативи “Пояс і шлях” в Європі.

Сьогодні Китай представляє нову загрозу в Тихому океані, але Європа — особливо Східна Європа — вже не може бути відокремлена від Азії. Як правильно зазначив cпеціальний представник Трампа з питань України Кіт Келлог під час інтерв’ю на Fox News Special Report минулого тижня, ці регіони стратегічно, військово та економічно взаємопов’язані.

Україна в цьому контексті є центром подій — принаймні зараз, до того часу, поки Тайвань не потрапить в приціл Пекіна — у війні Путіна та президента Китаю Сі Цзіньпіна проти Заходу. Використання Путіним північнокорейських військ у боротьбі з Україною свідчить про те, як війна Росії стала справді глобальною за масштабами, вважають автори думок у газеті The Hill.

Економічні стратегічні маніпуляції Китаю в Україні часто затьмарюються силовими тактиками вторгнення Путіна. Проте як Пекін, так і Москва прагнуть до того ж: стратегічного розташування України та її багатства у вигляді рідкісноземельних мінералів і енергетичних ресурсів, зокрема вугілля в Донбасі та газових родовищ у Криму.

Отже, для адміністрації Трампа, яка вважає Китай значною загрозою для національної безпеки США, перемога в Україні може вирішити одразу дві проблеми.

“Трамп прагне припинити амбіції Сі щодо ініціативи “Пояс і шлях” в Західній півкулі, зокрема в Гренландії, Панамському каналі та в протоці Дрейка. Вчинити це в Україні було б ще одним ударом по цій стратегії, як і співпраця з Польщею для припинення важливого залізничного зв’язку “Пояса і шляху” від Ченду до Лодзя. Це не тільки серйозно обмежило б китайську торгівлю з Європейським Союзом, але й позбавило б його можливості експлуатувати величезні мінеральні багатства України”, — пишуть автори.

Раніше Брахма Челлані, автор думок у газеті The Hill зазначав, що війна в Україні сприяє зміцненню глобальної позиції Китаю. Тому його можна назвати справжнім переможцем війни.

 

Джерело

Дональд ТрампКитайРосіяСША