Протипіхотні міни – Кабмін подав у Раду законопроєкт про вихід з конвенції
Кабінет міністрів 11 липня подав до Верховної Ради України законопроєкт, який дозволяє офіційно зупинити дію конвенції про заборону використання протипіхотних мін (Оттавської конвенції). Відповідний указ про вихід з конвенції наприкінці червня підписав президент України Володимир Зеленський.
“Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України Проєкт Закону “Про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення” (реєстр. №0329)”, – сказано у повідомленні.
Мельничук написав, що згідно з положеннями ст. 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів, законопроєкт пропонує зупинити для України дію Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення.
Причиною зупинки дії конвенції вказано необхідність України оборонятися від російської агресії. Участь України у конвенції створює нерівні умови, оскільки країна-агресор Росія цю конвенцію не підписувала.