Протести в Грузії – у Тбілісі силовики розганяють акцію протесту, є постраждалі

Протести в Грузії - у Тбілісі силовики розганяють акцію протесту, є постраждалі 1

В центрі грузинської столиці Тбілісі почалися жорсткі сутички між правоохоронцями та учасниками акції протесту. Загострення відбулося на тлі рішення новообраного парламенту відмовитися від переговорів про вступ Грузії до Європейського Союзу.

Ввечері тисячі людей зібралися біля офісу правлячої партії “Грузинська мрія” та будівлі парламенту в Тбілісі, щоб висловити протест через рішення парламенту, що порушує Конституцію держави.

Близько півночі за місцевим часом (00:00 за Києвом) між протестувальниками та силовиками виникли сутички через спроби людей прорватися до будівлі парламенту з боку вулиці Чичинадзе. Поліція кинула в натовп кілька димових шашок.

Поліція намагалася відтіснити протестувальників від службового входу, на проспект Руставелі.

Демонстранти тримають стінку і чинять опір. На адресу поліції лунали крики “нелюди”, “раби”, “росіяни”.

Ситуація на Чичинадзе загострилася за кілька секунд. Незрозуміло, що послужило провокувальним фактором. До входу стягнули сотні поліцейських, зокрема, спецназ.

Згодом до акції на проспекті Руставелі приєдналася президент Грузії Саломе Зурабішвілі. Вона стала між людьми та силовиками і намагалася поговорити з ними.

“Кому ви служите. Навіщо? За які гроші ви служите іншому уряду?”, – сказала вона.

Згодом мітингувальники почали рухатися назустріч спецназу. Серед них є жінки та діти.

В МВС заявили, що протест “вийшов за встановлені законом межі, тому були застосовані спеціальні засоби”. Повідомляється, що постраждали троє поліцейських. Кількість постраждалих серед мітингувальників наразі невідома.

Грузинський спецназ застосовує проти людей димові шашки та сльозогінний газ. Правоохоронці також застосовують проти учасників акції водомети.

Силовики стягуються до головної частини акції на проспекті Шота Руставелі та розганяють людей.

Заява МЗС Грузії

Тим часом уже 78 співробітників Грузії підписали заяву проти рішення уряду про заморожування вступу країни до ЄС до 2028 року.

У заяві йдеться, що заява про вихід Грузії з порядку денного переговорів про вступ до ЄС не відповідає стратегічним інтересам країни.

Зазначається, що нинішня хвиля розширення ЄС обумовлена міжнародними політичними подіями та “являє собою безпрецедентну історичну можливість для Грузії”. Відмова країни від такого шансу “призведе до негативних стратегічних наслідків”, а його повторення може ніколи не статися.

“Крім того, затягування переговорного процесу про вступ призведе до ізоляції країни. Без підтримки західних партнерів залишається сам на сам із загрозами, які особливо посилюються на тлі процесів, що відбуваються”, – йдеться у заяві дипломатів.

Джерело