Промова Домбровскіса в Атлантичній раді – це стало відповіддю ЄС на виклики Трампа

Промова Домбровскіса в Атлантичній раді – це стало відповіддю ЄС на виклики Трампа 1 Кемп вказує, що стабільність і “нудна” передбачуваність є конкурентними перевагами ЄС.

Воррен Гардінг, доброзичливий, хоча й непомітний республіканський сенатор з Огайо, виграв президентські вибори в у 1920 році під гаслом “повернення до нормальності”. Це стало своєрідним заспокоєнням для американського електорату після авантюризму президента Теодора Рузвельта, участі США в Першій світовій війні та невдалого післявоєнного ідеалізму президента Вудро Вілсона. Гардінг отримав понад 60% голосів виборців.

“Америка сьогодні потребує не героїзму, а зцілення, не чудодійних засобів, а нормальності; не революції, а відновлення; не хвилювання, а врівноваження; не втручань, а спокою; не драматичного, а безпристрасного”, — вважав Гардінг.

Фредерік Кемп, президент і головний виконавчий директор Atlantic Council почув відлуння ідей Воррена Гардінга у виступі Валдіса Домбровскіса — латвійця та віцепрезидента Єврокомісії — під час його візиту до Атлантичної ради вчора, 23 квітня. Домбровскіс виступав на захист передбачуваності, яку можна вважати “нудною”, але стабільною. У своїй промові він лише раз згадав Дональда Трампа, однак підкреслив ті цінності, які Європа вже давно вважає спільними з США — стабільність, поміркованість і послідовність у політиці.

“Наші фундаментальні цінності — особисті свободи, демократія та верховенство права — авторитарні режими часто зображають як слабкість, щоб цим скористатися”, — сказав Домбровскіс, який також виконує роль торгового перемовника ЄС на тлі зростаючої торговельної війни.

Він також підкреслив, що в часи потрясінь саме передбачуваність, верховенство права та готовність захищати міжнародний порядок, заснований на правилах, стають найбільшими перевагами Європи.

“Ми готові зробити все необхідне, щоб захистити наші “нудні” демократії, адже саме ця “нудність” дає відчуття стабільності та безпеки, коли інші кидають виклик порядку, заснованому на правилах. Наші процедури забезпечують можливість дебатів і консультацій, залучення зацікавлених сторін і спільного руху в одному напрямку”, — додав віцепрезидент Єврокомісії.

Кемп також зазначає, що цього тижня зустрічі Міжнародного валютного фонду () та Світового банку у Вашингтоні, можливо, є найважливішими з часів фінансової кризи 2008–2009 років, оскільки адміністрація Трампа прагне здійснити фундаментальні зміни у світовій торговельній і фінансовій системі — на рівні, якого не було з часів Бреттон-Вудської угоди 1944 року.

Тоді США разом із партнерами скасували протекціоністські торговельні бар’єри, створили нову міжнародну валютну систему та заклали основу для післявоєнної глобальної економічної співпраці. Одним із результатів стало створення МВФ і Світового банку.

“Адміністрація Трампа, схоже, найменше прагне повернення до “нормальності”, що тривала протягом восьми десятиліть після Бреттон-Вудської угоди, вважаючи, що США стали жертвами зловживань з боку торговельних партнерів і міжнародної системи. Про перші сто днів президентства Трампа можна сказати багато, але точно не те, що вони були “нудними””, — пише Кемп.

Багато представників світової економічної еліти, які прибули цього тижня на зустрічі МВФ і Світового банку, схоже, ностальгують за першою адміністрацією Трампа, коли риторика часто була радикальнішою, ніж реальні політичні рішення. 

Інвестори, схоже, поділяють цю думку, що спричинило зростання ринків у вівторок. Це сталось після того, як Трамп заявив, що не планує звільняти голову Федеральної резервної системи Джерома Пауелла, а міністр фінансів США Скотт Бессент дав сигнал, що Сполучені Штати хочуть укласти торговельну угоду з Китаєм.

Виконавчий директор Atlantic Council стверджує, що адміністрація Трампа цього разу більш рішуче налаштована на досягнення тривалих змін, ніж більшість інвесторів і торгових партнерів усвідомлюють.

“Революція, як я писав, полягає в руйнуванні того, що чиновники адміністрації Трампа вважають необхідним виправити, чи це зовнішня допомога чи міжнародна торгівля, оскільки попередній досвід показав, що реформи неможливі”, — додає він.

​У своїй промові в Атлантичній раді віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс підкреслив необхідність змін у європейському статус-кво, наголосивши на важливості зміцнення оборони та підтримки України як центрального елементу європейської безпеки. Він також обговорив прискорення інтеграції єдиного ринку ЄС, зменшення адміністративних витрат на 25% та боротьбу з бюрократією для підвищення ефективності економічної політики ЄС.​

Кемп додає, що було зрозуміло, але не сказано під час промови Домбровскіса, так це те, що ЄС тепер бачить свою “нудну” передбачуваність як конкурентну перевагу порівняно зі Сполученими Штатами.

“Європейський Союз хотів би укласти угоду, яка мінімізує збитки, з адміністрацією Трампа, але тон Валдіса Домбровскісa демонструє, що він усвідомлює — він увійшов у період трансатлантичної невизначеності, коли на такий результат не можна покладатися”, — пише Кемп.

Ще занадто рано говорити про те, чи переможе “нудна”стабільність одного дня і чи повернуться американські виборці до позиції Воррена Гардінга. Тим не менш, учора Вальдіс Домбровскіс представив переконливу стратегію для Європи, де заснований на правилах міжнародний порядок став ліками проти її кривавої історії, підсумував виконавчий директор Atlantic Council.

Раніше Кемп писав, що приголомшливі дії Трампа свідчать про революцію. Трамп ніколи не применшував своїх намірів.      

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності