Примусова евакуація дітей із зони бойових дій – Рада зробила крок до вдосконалення механізму

Примусова евакуація дітей із зони бойових дій - Рада зробила крок до вдосконалення механізму 1 Депутати хочуть розмежувати механізм евакуації дітей із територій можливих бойових дій та територій активних воєнних дій.

ухвалила за основу розроблений Міністерством внутрішніх справ законопроєкт №12353 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання проведення обов’язкової евакуації». За нього проголосували 288 народних депутатів, повідомила Ірина Геращенко з фракції «Європейська солідарність».

Богдан Драп’ятий у статті «Дилема примусової евакуації: між правом на вибір і правом на життя», яка вийде на ZN.UA о 17:00, зазначає, що законопроєкт має на меті зобов’язати батьків (або осіб, які їх заміняють) піклуватися про безпечні умови життя дитини. Якщо ж батьки чи особи, які їх заміняють, відмовлятимуться від евакуації та евакуації своїх дітей із населених пунктів, розташованих на території активних воєнних (бойових) дій, це зможе здійснити Національна поліція з подальшою передачею органам опіки та піклування у безпечних районах.

Законопроєкт передбачає, що з населених пунктів, віднесених до територій можливих бойових дій, обов’язкова евакуація дітей передбачається разом з одним із батьків, особою, яка їх замінює, або іншими законними представниками. Таку евакуацію здійснюють органи опіки та піклування із залученням Нацполіції.

«Тобто на законодавчому рівні розмежовується механізм проведення евакуаційних заходів дітей із територій можливих бойових дій та територій активних воєнних дій (в останньому випадку органи опіки та піклування не працюють через безпекові ризики). Такий вимушений захід – евакуація дитини Нацполіцією із зони активних бойових дій, навіть, якщо батьки відмовляться від евакуації концептуально підтримують майже всі зацікавлені сторони», – зазначає автор у статті.

Драп’ятий наголосив, що відповідно до Конституції України, Конвенції про права дитини та чинного законодавства України, обов’язком держави є захист і збереження життя дитини.

При цьому автор уточнює, що евакуаційні заходи передбачають не лише доставлення з небезпечних районів у безпечні, а й надання тимчасового житла, медикаментів і речей першої необхідності. Завдяки співпраці з обласними адміністраціями та волонтерами цей механізм добре відпрацьований.

Згідно із законопроєктом №12353, рішення про обов’язкову евакуацію дітей у примусовий спосіб ухвалює обласна військова адміністрація за пропозицією військового командування та за погодженням із Координаційним штабом з проведення евакуаційних заходів.

«Тож, на законодавчому рівні пропонується встановити обмеження на в’їзд (вхід) і перебування громадян у населених пунктах, із яких здійснюється обов’язкова евакуація, без спеціально виданих перепусток. Громадяни зможуть повернутися до населених пунктів, із яких здійснювалась обов’язкова евакуація, після припинення активних бойових дій і створення безпечних умов для життєдіяльності населення», – вказує Драп’ятий.

Раніше повідомлялося, що з Шахівської громади Донецької області здійснять примусову евакуацію родин з дітьми в безпечні регіони. За словами голови Донецької обласної військової адміністрації Вадима Філашкіна, до переліку обов’язкової евакуації входять 12 населених пунктів

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності