Президентські вибори в Україні – Ексрадник Трампа написав статтю про нову главу для США та Києва

Зеленський повинен був “постати” перед виборцями минулого року наприкінці свого терміну на посаді, але вибори були відтерміновані на тлі війни.

З переобранням Трампа на другий термін Америка переорієнтовує свою зовнішню політику таким чином, щоб пріоритетом стала безпека саме США. У межах цієї політики Трамп також обіцяв покласти край російсько-українській війні. Війна РФ проти України принесла втрати для обох сторін, а також величезні витрати для США, які надавали допомогу Києву, профінансовану за рахунок американських платників податків. Але тепер, коли Трамп знову прийшов на посаду, і активізувалися заяви про переговори, для Вашингтона і для Києва може розгорнутися “нова сторінка”, пише у статті для Newsweek колишній старший радник Трампа Стів Кортес.

Зеленський як президент не втратив своєї легітимності після 21 травня 2024 року, оскільки його повноваження тривають до обрання наступного. Однак воєнну каденцію президента окреслено не лише Конституцією, яка гарантує безперервність влади, та законом про воєнний стан, що вказує на неможливість проводити вибори, а й установленими самим Зеленським межами. Чи можна вийти із замкненого квадрата президентства Зеленського, щоби здобути перемогу у війні та в чому полягає новий ступінь відповідальності президента, якого ми не обирали на другий термін, але якому довірили управляти країною, що воює? Про це розповідала Інна Ведернікова у статті “Квадрат президентства. Якою є ціна легітимності Володимира Зеленського”.

Джерело

Війна в УкраїніВолодимир ЗеленськийДональд ТрампРосіяСША