Повалення режиму Мадуро – У Німеччині відреагували на дії США
Канцлер Німеччини заявив, що необхідно уникнути політичної нестабільності у цій країні.
Канцлер Федеративної Республіки Німеччина Фрідріх Мерц вказав, що лідер Венесуели Ніколас Мадуро довів країну до руїни. Він наголосив, що останні президентські вибори в цій державі були сфальсифіковані.
Мерц зазначив, що Німеччина, як і багато інших держав, не визнавала Мадуро як президента.
Водночас німецький канцлер наголосив, що правова оцінка дій Сполучених Штатів Америки є складною.
“Не можна допустити виникнення політичної нестабільності у Венесуелі зараз. Метою має бути впорядкований перехід до уряду, легітимізованого через вибори”, — додав Мерц.
Напередодні США провели військову операцію у Венесуелі. У столиці було чути вибухи, а над містом літала американська авіація. Президент Дональд Трамп оголосив, що Мадуро разом з дружиною спіймали та вже транспортують до Нью-Йорка. Генпрокурор США Пем Бонді розповіла, що Мадуро чекає суд за американськими законами. Трамп наголосив, що Штати будуть “керувати” Венесуелою до того часу, поки не вдасться забезпечити “безпечний, належний і зважений перехід”.
Яку ціну США готові заплатити за демонстрацію гегемонії на власному “задньому дворі”? Про це — в статті Віталія Білана “Венесуела як тест для Трампа: чи готові США перейти Рубікон у Латинській Америці”.