Полонені китайці в Україні – чому це шанс для Києва – аналіз експерта

Полонені китайці в Україні - чому це шанс для Києва - аналіз експерта 1 З одного боку, Україна вирішила підіграти Трампу, але має й інші мотиви.

Полон двох китайських найманців на території України, які воювали у складі російської армії, стало можливістю для Києва натиснути на Пекін, якою українська влада скористалася, пише в матеріалі «Україна вступає в небезпечну гру з Китаєм. І це добрий шанс для нас» оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.

Після взяття в полон китайських найманців українська влада не обмежилася викликом у посла КНР, а зробила цей факт публічним, а також звинуватила у постачанні артилерії та пороху Росії.

Аналітик зазначає, що однією з причин загострення тиску України на Китай стало прагнення українського керівництва не лише підіграти Трампу у його протистоянні з Китаєм, а й показати, що найбільші вороги США грають на боці Росії.

З іншого боку, подібними заявами Київ спробував привернути увагу китайського керівництва, оскільки за роки війни налагодити контакти з Пекіном так і не вдалося.

При цьому Кравченко зазначає, що у наступних кроках Києву дуже важливо не перегнути палицю, оскільки Китай є критично важливим партнером для України. У тому числі для українського ВПК.

«Незважаючи на невдоволення Пекіна, дії Києва не досягли рівня, коли відносини можуть бути остаточно зіпсовані. Заяви Зеленського – це лише спроба поставити Китай у незручне становище та зіграти на цьому під час переговорів. Та й те, що в Україні полонених китайців представляють лише як найманців, а не як солдатів КНР або його таємних агентів — вкотре показує, що Київ не має бажання зіпсувати українсько-китайські відносини, він хоче лише трохи натиснути і нагадати про важливість України», – наголошує автор.

Тепер Україна може використати факт полону китайських громадян як привід для виходу на прямий контакт із китайським керівництвом. І ось тут потрібна велика обережність та спритність, яка залежатиме від посла України Олександра Нечитайла. Останній нехай і професіонал, але все ж таки призначений на посаду нещодавно.

«Одного лише знання мови та особливостей країни недостатньо, щоб досягти поставленої мети. Важливо, щоб наш посол мав можливість прямого виходу на президента Зеленського для оперативного вирішення складних питань двосторонніх відносин», – вказує Кравченко на непрстий шлях для дипломата.

Нагадаємо, що Збройні сили України взяли в полон у зоні бойових дій двох громадян Китаю, які воювали у складі російської армії. Крім того, президент заявив, що Китай постачає РФ артилерію та порох. Однак у Китаї спростували цю його заяву, як і багато інших.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності