Політика Трампа мігрантами — Гондурас може переглянути співпрацю зі США

Політика Трампа мігрантами — Гондурас може переглянути співпрацю зі США 1 Грошові перекази, які відправляються емігрантами зі до Гондурасу, становлять близько 25% ВВП країни.

Заяви обраного президента США Дональда Трампа про масову депортацію мігрантів одразу після своєї інавгурації викликали неприйняття не лише в самих можливих фігурантів цього суперечливого процесу, а й у президентів країн походження мігрантів. Зокрема, різко прокоментувала цю заяву президент Гондурасу Сіомара Кастро, повідомляє видання EFE.

Вона попередила, що якщо уряд обраного президента США Дональда Трампа здійснить масову депортацію гондурасців, військова база США на території Гондурасу не матиме жодних підстав для існування.

«Зіткнувшись із ворожим ставленням і масовим вигнанням наших братів, нам доведеться розглянути можливість зміни нашої політики співпраці зі США, особливо у військовій сфері, де, не сплачуючи жодного цента, вони протягом десятиліть утримують військові бази на нашій території. У цьому разі вони втратять будь-який сенс свого перебування в Гондурасі», – заявила Кастро у зверненні по національному радіо і телебаченню до своїх співвітчизників з нагоди Нового року.

США мають базу в Пальмеролі, в центральному Гондурасі, яку побудували на початку 1980-х років і на якій служать близько 400 солдатів. База використовувалася Сполученими Штатами для проведення різних операцій у Центральній Америці під час Холодної війни.

Трамп пообіцяв під час своєї передвиборчої кампанії, що проведе масову депортацію нелегальних іммігрантів, яка розпочнеться 20 січня, коли прийде до влади новий уряд США, про що вже заявив Том Хоман, якого вважають «царем кордонів» нової адміністрації.

Кастро заявила, що вона сподівається, що нова адміністрація Трампа «буде відкрита для конструктивного і дружнього діалогу і не робитиме непотрібних репресій щодо наших мігрантів, які, як правило, роблять великий внесок в американську економіку».

За даними влади Тегусігальпи, у США мешкають понад мільйон гондурасців, як легальних, так і нелегальних, з них 280 000 громадян перебувають у списку на депортацію. Грошові перекази, які надсилають емігранти з Гондурасу, становлять близько 25% валового внутрішнього продукту (ВВП) Гондурасу. 90% мігрантів працюють у США і є основним джерелом доходу для багатьох гондураських сімей.

Кастро також оголосила, що як тимчасова голова Співтовариства держав Латинської Америки і Карибського басейну (СЕЛАК) вона разом із президенткою Мексики Клаудією Шейнбаум скличе в січні зустріч міністрів закордонних справ для обговорення питання міграції.

Нагадаємо, в США засудили колишнього президента Гондурасу Хуана Орландо Ернандеса до 45 років в’язниці і штрафу в розмірі восьми мільйонів доларів США за злочини, пов’язані з торгівлею наркотиками. Хуан Орландо Ернандес заперечує висунуті проти нього звинувачення і під час ухвалення вироку в середу наполягав на тому, що він невинний і його несправедливо звинуватили.

У березні 2024 року після двотижневого розгляду у федеральному суді Мангеттена суд присяжних у Нью-Йорку визнав Ернандеса винним у трьох обвинуваченнях у торгівлі наркотиками.

Його екстрадували з Гондурасу після того, як 2022 року Міністерство юстиції США висунуло проти нього три обвинувачення в торгівлі наркотиками і вогнепальною зброєю. Прокурори звинуватили 55-річного Ернандеса у змові з наркокартелями під час його перебування на посаді, коли вони перевозили понад 400 тонн кокаїну через Гондурас до Сполучених Штатів.

За словами прокурорів, в обмін на це Ернандес отримав мільйони доларів хабарів, які використовував для свого зростання в політиці Гондурасу. Ернандес був президентом Гондурасу з 2014 по 2022 рік.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності