План перемоги Зеленського містить пункт про корисні копалини ‒ в ОП пояснили, чому так сталося

Зеленський вимагає захисту ресурсів як частину стратегічного плану перемоги над Росією.

Президент України Володимир Зеленський доповнив “план перемоги” пунктом про корисні копалини, зокрема рідкоземельні ресурси, розраховуючи на підтримку Сполучених Штатів.

Про це повідомило “Суспільному” джерело в Офісі президента України.

Співрозмовник наголосив, що ключовим питанням залишається безпека, коли йдеться про використання рідкоземельних ресурсів.

“Щоб гарантувати використання цих ресурсів, необхідно забезпечити безпеку, щоб росіяни не окупували території, де вони розташовані”, – зазначив він.

Сьогодні президент США Дональд Трамп заявив журналістам у Білому домі, що він зацікавлений у підписанні угоди з Україною щодо постачання Сполученим Штатам рідкісноземельних металів та інших природних ресурсів в обмін на військову допомогу. Раніше Зеленський у своєму “плані перемоги” запропонував стратегічним партнерам спільний захист та інвестування у видобуток і використання критично важливих ресурсів в Україні.

За даними The Washington Post, яка у 2022 році посилалася на аналітику SecDev, загальна вартість покладів корисних копалин на тимчасово окупованих російськими військовими територіях України оцінюється щонайменше у 12,4 трильйона доларів.

Financial Times у 2023 році повідомляла, що Україна має “комерційно значущі родовища 117 із 120 найбільш використовуваних промислових мінералів” у понад 8700 досліджених родовищах. Загальна вартість цих запасів, зокрема титану, заліза, неону, нікелю та літію, оцінюється у 11,5 трильйона доларів. Крім того, в Україні є значні запаси берилію, ніобію, танталу, титану й кобальту, які Міжнародне енергетичне агентство вважає критично важливими, а також некритичних ресурсів, зокрема урану та польового шпату.

За інформацією Forbes, оприлюдненою у 2023 році, загальна вартість корисних копалин України становить 14,8 трильйона доларів, що є одним із ключових факторів російської військової агресії. Водночас понад 70% загального обсягу цих ресурсів зосереджені у трьох областях – Донецькій, Дніпропетровській та Луганській.

Джерело

Володимир ЗеленськийДніпропетровська областьДональд ТрампДонецька областьЛуганська областьСША