Підсумки Стамбула 2025 – ключовим є фактор США та мирних зусиль Трампа

На домовленості щодо припинення вогню від початку не варто було розраховувати.

План Путіна представити зустріч у Стамбулі як продовження березня 2022 року зазнав поразки. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. У дописі на своїй сторінці у Facebook він підкреслив, що нині слід говорити про «нову точку відліку»: «Бо це вже абсолютно нова динаміка. Зараз інші умови та реалії». Ключовою їх відмінністю Сибіга вважає «фактор США та мирних зусиль президента Дональда Трампа».

Підбиваючи підсумки зустрічі у Стамбулі, Сибіга наполягає, що для того, аби Росія почала робити реальні кроки до миру, слід продовжувати та збільшувати тиск на неї, і сила цього тиску має бути «обернено пропорційна готовності росіян до конструктиву».

«Зустріч у Стамбулі не може та не буде слугувати виправданням не посилювати тиск на Росію. Навпаки, вона є свідченням, чому він потрібен», – наголошує керівник зовнішньополітичного відомства України.

Сибіга каже, що на домовленості щодо припинення вогню від початку не варто було розраховувати – російська делегація не мала достатніх повноважень. На чільне ж місце з-поміж результатів зустрічі у Стамбулі очільник МЗС ставить домовленість про обмін полоненими, яка дозволить повернути в Україну 1000 людей: «Вже навіть лише заради цього все це мало сенс».

Раніше міністр оборони та голова української делегації у Стамбулі Рустем Умєров заявив, що під час переговорів з росіянами обговорювався обмін у форматі “1000 на 1000”.

Джерело

Дональд ТрампМЗСРосіяСША