Перемовини про мир – у Центрі Карнегі вважають, що Путін може припинити війну за однієї умови
Очільник Кремля вважає, що Україна приречена та все одно рано чи пізно буде контролем Москви.
Російський диктатор Владімір Путін готовий буде прийняти “ганебний мир” у форматі “Стамбул мінус” з рядом компромісів, зокрема збереженням антиросійської влади у Києві, “гарантією” невступу в НАТО та відсутністю демілітаризації України. Проте він матиме одну ключову умову, вважає старша наукова співробітниця Центру Карнегі Татьяна Станова.
Вона вказує, що Путін не відмовляється від максималістських вимог, а його головною мотивацією є те, щоб Трамп був задоволений Москвою та отримання геополітичної вигоди від врегулювання війни. Станова зазначає, що останній час показав, що “Трамп на боці Росії” дає значні геополітичні важелі впливу, водночас Москва не відмовляється від своїх цілей в Україні.
“Будь-яка угода буде тактичним маневром — інвестицією в перехідний період, протягом якого Україна буде змушена припинити опір. Ключовою вимогою, що не підлягає обговоренню, буде припинення Заходом поставок зброї в Україну, а також інші умови, які не дадуть Києву зміцнити свою військову міць під час паузи”, — вказує старша наукова співробітниця Центру Карнегі.
За її словами, Путін вважає керівництво України нездатним виконувати такі зобовʼязання, а внутрішні потрясіння неминучі. Очільник Кремля переконаний, що з часом Москва матиме військову або іншу можливість зробити “дружню Україну”. Водночас він не плекає ілюзій щодо того, що Європа займе більш ворожу позицію, ніж хотіли б американці, що робить ймовірною нову ескалацію.
Проте тепер Путін зможе отримати Крим, “законний” контроль над захопленими територіями, гарантії нерозширення НАТО, пом’якшення санкцій та припинення поставок зброї Заходу в Україну. Без останнього він не вважатиме угоду прийнятною, каже Станова.
“Зрештою, це було б дуже поганою угодою для Путіна порівняно з його амбіціями в Україні (хоча й ще гіршою для України) і це було б ганебним миром в очах ультрапатріотів, створюючи внутрішній виклик з погляду презентації (хоча він може впоратися). Тим не менш, він може вирішити зафіксувати здобутки на цьому етапі, вважаючи, що Україна все одно приречена і що він зрештою досягне своїх цілей”, — резюмує вона.
Нагадаємо, сьогодні у перемовинах в Лондоні мали брати участь глави МЗС України, Британії, Німеччини, Франції та держсекретар США. Останній, за даними ЗМІ, відмовився їхати до британської столиці після слів президента Володимира Зеленського про відмову визнання окупованого Криму частиною Росії. Тепер, за словами голови МЗС Британії Девіда Леммі, зустріч перенесено.