Очільник Кремля Владімір Путін ризикує “загратися” та погіршити своє становище у мирних перемовинах, відмовляючись від 30-денного припинення вогню. На думку ексрадника Дональда Трампа з нацбезпеки Джона Болтона, російський диктатор вже й так отримав багато поступок, пише The Hill.
Болтон вважає, що Москва економічно страждає від санкцій, але в плані політичної позиції Путін все ще дуже сильний. Проте з плином війни “його позиція справді слабшає”.
“Путін отримав вже дуже багато тих поступок, яких хоче. Він хоче утримати під своїм контролем ті території, які Росія захопила в Україні. Але, думаю, зараз він ризикує “переграти” у взаємодії з Трампом”, — каже Болтон.
Ексрадник Трампа, який зараз критикує президента США, вважає, що Москві вигідно було б погодитися на припинення вогню. На його думку, це дозволило б росіянам “мати шанс відновити свою армію”.
“Ми отримали кілька цікавих коментарів, як від Трампа, так і від Джей Ді Венса, які свідчать, що росіяни просять забагато. Не зовсім зрозуміло, що саме вони мають на увазі, але Путін зараз в одному з найкращих становищ, в яких він може опинитися, і я вже деякий час дивуюся, чому він не скористається припиненням вогню”, — заявив Болтон.
Нагадаємо, у відповідь на заклик України та Європи до 30-денного припинення вогню з 12 травня, який підтримали й США, Путін запропонував провести у Стамбулі прямі перемовини з українською стороною без попереднього перемирʼя. При цьому він зазначив, що переговори мають бути продовженням “перерваних” раніше домовленостей у Туреччині.
Президент Володимир Зеленський відповів, що заява Путіна є “хорошим знаком”, але наголосив на необхідності припинення вогню перед прямими переговорами. Після цього представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що “на Банковій погано прочитали стенограму заяви Путіна”, і що російський диктатор “чітко заявив” про те, що спочатку мають бути “переговори про першопричини” війни, а потім вже “розмова про перемир’я”. Водночас представник Трампа Кіт Келлог підкреслив, що спочатку в Україні має встановитися 30-денне припинення вогню, а потім — розпочатися переговори між Києвом та Москвою.