Переговорне вікно з Росією закрилося влітку – Чмут
Війна могла завершитися ще в 2022 році, однак Україна обрала довгий шлях.
Директор благодійного фонду «Повернись живим» Тарас Чмут заявив, що можливість для діалогу з Росією щодо завершення війни зникла ще в серпні. За його словами, нині Україна перебуває у надзвичайно невигідній переговорній позиції, а новий шанс для перемовин може з’явитися навесні – приблизно у квітні, за умови, що країна успішно пройде зимовий період.
«Сьогодні такого вікна немає. Ми вже в листопаді. Воно було влітку, зокрема у серпні, і з’явиться знову навесні. Якщо ми нормально переживемо зиму, то в квітні відкриється нова можливість», – зазначив Чмут в інтерв’ю каналу УТ-2, передає “Інтерфакс-Україна”.
Він підкреслив, що нинішня ситуація для України є вкрай складною: «Це дуже погані для нас умови, фактично схожі на поразку. Росія зараз перебуває на піку наступальних можливостей, демонструє результативність і бачить проблеми в нашій системі».
За словами Чмута, у Москві усвідомлюють свою тимчасову перевагу та намагаються посилити тиск. «Якби ми підійшли до зими з розбитою енергосистемою, глибокою кризою довіри всередині країни та важкою ситуацією на фронті, то Росія висунула б нам умови приблизно рівня весни 2022 року. Але вони для нас були абсолютно неприйнятними», – додав він.
Чмут також нагадав, що ще у 2022 році війна могла завершитися або дуже швидко, або затягнутися на тривалий час. «Ми обрали, як на мене, правильний варіант – довгий шлях», – підсумував керівник фонду.
Нагадаємо, згідно з опитуванням, більшість українців підтримують переговори з РФ щодо завершення війни.