Переговори у Стамбулі – Фідан хоче, аби РФ та Україна прислухались до Ерогана і Трампа

Переговори у Стамбулі - Фідан хоче, аби РФ та Україна прислухались до Ерогана і Трампа 1 Хакан Фідан також висловився щодо майбутньої зустрічі президента України з головою країни-терористки.

Глава Міністерства закордонних справ Туреччини Хакан Фідан під час відкриття у Стамбулі переговорів між українською та російською сторонами закликав використати можливість для врегулювання війни в Україні, яка відкрилась завдяки Стамбульським мирним переговорам, передає «Анадолу». За його словами, ці переговори мають визначити майбутню зустріч президента України Володимира Зеленського та очільника Кремля Владіміра Путіна.

Під час промови на відкритті перемовин Фідан заявив, що вважає важливим, аби та Україна прислухались до закликів президента Дональда Трампа та його турецького колегу Реджепа Ердогана щодо миру. За словами Фідана, стамбульські переговори мають завершитися російсько-українським самітом.

«Є два шляхи: один зі шляхів веде нас до миру, другий призведе до ще більших руйнувань. Сторони самі визначать, який шлях їм обрати», – додав Фідан.

Делегацію України на зустрічі із РФ очолюватиме міністр оборони Рустем Умєровим. До її складу також увійшли перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця та очільники військових структур України.

Путін затвердив очільником російської делегації у Туреччині свого помічника Володимира Мединського. У 2022-му він також очолював групу РФ на перемовинах Києва та Москви у Стамбулі. 

Держсекретар США Марко Рубіо, коментуючи, перемовини, зазначив, що рівень російської делегації «не свідчить про можливий прогрес».

Водночас залишається головне питання: яким буде результат російської агресії проти України? Запоропоновані у Лондоні спецпредставником американського президента «22 дуже конкретні пункти» Келлога щодо врегулювання російсько-української війни передбачають створення 30-кілометрової демілітаризованої зони та юридичне визнання Криму частиною РФ. Що стоїть за візією миру від США пояснює редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA  Тетяна Силіна у статті «Як Америка бачить завершення війни Росії проти України. Вперше публікуємо всі «22 пункти Келлога».

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності