Переговори в Стамбулі – три причини, чому путін не приїде – новини України

The Telegraph вказує кілька причин, що стримують кремлівського лідера.

Особисті переговори між президентом України Володимиром Зеленським та лідером Кремля Владіміром Путіним не лише вказали б на рівність між двома лідерами, а й в одночас відкинули б  заяви Путіна, що його український колега є нелегітимним диктатором, що потурає нацистам, пише The Telegraph.

Видання зазначає, що Путін зараз знаходиться в незручному становищі: вважаючи, що має перевагу на полі бою, він не має реального бажання припиняти бойові дії, навіть якщо готовий обговорювати умови капітуляції України.

Тому він цілком щасливий відправити своїх підлеглих до Стамбула, щоб ті продиктували українцям, по суті, умови капітуляції. Якщо вони відмовляться, це не буде для нього великою втратою.

«Він цілком впевнений, що Росія уникне серйозної критики з боку США у разі провалу переговорів. Зрештою, Трамп поки що вжив лише суттєвих заходів проти України, ненадовго заморозивши обмін розвідувальними даними та постачання зброї», – вказує видання на неоднозначність ситуації.

«Але особисті переговори з Зеленським – це зовсім інша справа, і не дивно, що Путін їх уникає», – підкреслюється в матеріалі.

Окрім того прямі переговори вимагатимуть справді ґрунтовних переговорів: два лідери зазвичай не сідають за стіл розмови, якщо один вимагає від іншого беззастережної капітуляції.

Ймовірно, що серйозні переговори уже тривають за кулісами, однак якби Путін приїхав до Стамбула, надії на угоду, безумовно, значно зросли б.

«Це все може бути просто мрінням. Поки що Путін добився більших поступок від США, ніж він колись міг собі уявити – і все це без необхідності щось робити. Питання без відповіді полягає в тому, чому він зараз змінив тактику», – підсумовує видання.

Запропоновані прямі переговори між лідерами країни та Росії мали б відбутись у Стамбулі сьогодні, 15 травня. Однак напередодні Путін затвердив очільником російської делегації у Туреччині свого помічника Володимира Мединського. У 2022-му він також очолював групу РФ на перемовинах Києва та Москви у Стамбулі. Сам російський диктатор публічно жодним чином не коментував можливої зустрічі.  

Чи будуть Путін і Трамп у Стамбулі, чи президентові Зеленському доведеться обмежитися товариством турецького колеги Ердогана? В цій інформаційній лавині губиться питання головне: яким буде результат російської агресії проти України? Запоропоновані у Лондоні спецпредставником американського президента «22 дуже конкретні пункти» Келлога щодо врегулювання російсько-української війни передбачають створення 30-кілометрової демілітаризованої зони та юридичне визнання Криму частиною РФ. Що стоїть за візією миру пояснює редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA  Тетяна Силіна у статті “Як Америка бачить завершення війни Росії проти України. Вперше публікуємо всі «22 пункти Келлога»”.

Джерело

Дональд ТрампРосіяСШАТуреччина