Ідея про те, що встановлення гарантій безпеки для України та лінії припинення вогню вздовж нинішньої лінії фронту — це все, що потрібно, — видає бажане за дійсне, і Захід також видає бажане за дійсне. Але насправді потрібно готуватися до набагато більш тривалого і надзвичайно складного процесу, який займе багато місяців.
Владімір Путін не захоче створювати враження, що він танцює під дудку Вашингтона. Вся ситуація з безпекою в Європі, скасування санкцій, контроль над ядерними й звичайними озброєннями, загальна стратегічна стабільність — все це доведеться обговорювати, зазначає Вольфганг Ішингер, колишній посол Німеччини в США і Великій Британії та президент Фонду Мюнхенської конференції з безпеки.
“Російський лідер вимагатиме рівних умов із Трампом і точно знає дві речі: Трамп остаточно піде з посади на початку 2029 року, й президент США прагнутиме уникнути військового зіткнення з Росією майже за будь-яку ціну. З огляду на нестійку єдність Європи, це може стати для Путіна приводом затягувати час”, — пише колишній посол.
Ішингер стверджує, що чим дешевшим і менш надійним буде припинення вогню, тим дорожчим буде мир, який настане після нього. Тому за жодних обставин не можна зменшувати підтримку України — навпаки, вона має бути посилена. Ціна для Путіна має бути якомога вищою.
Крім того, на думку Ішингера, Трамп повинен проявляти стриманість, розглядаючи можливість зустрічі на вищому рівні з Путіним: дострокова зустріч була б абсолютно незаслуженою винагородою для російського лідера. ЇЇ слід розглядати лише наприкінці переговорного процесу.
“Важливо, щоб ми не шукали швидкоплинних рішень, а визначали довгострокові пріоритети й готувалися до важкого, болісного переговорного процесу, який може тривати довго через його надзвичайну складність”, — підсумував Ішингер.
Раніше Associated Press зазначало, що у Путіна мало стимулів сісти за стіл переговорів. Російські та західні експерти вважають, що Путін як ніколи близький до досягнення своїх цілей у війні, і в нього практично немає причин погоджуватися на переговори, незалежно від того, як би президент США Дональд Трамп не вмовляв і не погрожував йому.