Переговори щодо завершення війни в Україні – вони будуть тривалими та складними
Ішингер застерігає від швидких рішень, які не принесуть бажаного результату.
Ідея про те, що встановлення гарантій безпеки для України та лінії припинення вогню вздовж нинішньої лінії фронту — це все, що потрібно, — видає бажане за дійсне, і Захід також видає бажане за дійсне. Але насправді потрібно готуватися до набагато більш тривалого і надзвичайно складного процесу, який займе багато місяців.
Владімір Путін не захоче створювати враження, що він танцює під дудку Вашингтона. Вся ситуація з безпекою в Європі, скасування санкцій, контроль над ядерними й звичайними озброєннями, загальна стратегічна стабільність — все це доведеться обговорювати, зазначає Вольфганг Ішингер, колишній посол Німеччини в США і Великій Британії та президент Фонду Мюнхенської конференції з безпеки.
“Російський лідер вимагатиме рівних умов із Трампом і точно знає дві речі: Трамп остаточно піде з посади на початку 2029 року, й президент США прагнутиме уникнути військового зіткнення з Росією майже за будь-яку ціну. З огляду на нестійку єдність Європи, це може стати для Путіна приводом затягувати час”, — пише колишній посол.
Ішингер стверджує, що чим дешевшим і менш надійним буде припинення вогню, тим дорожчим буде мир, який настане після нього. Тому за жодних обставин не можна зменшувати підтримку України — навпаки, вона має бути посилена. Ціна для Путіна має бути якомога вищою.
Крім того, на думку Ішингера, Трамп повинен проявляти стриманість, розглядаючи можливість зустрічі на вищому рівні з Путіним: дострокова зустріч була б абсолютно незаслуженою винагородою для російського лідера. ЇЇ слід розглядати лише наприкінці переговорного процесу.
“Важливо, щоб ми не шукали швидкоплинних рішень, а визначали довгострокові пріоритети й готувалися до важкого, болісного переговорного процесу, який може тривати довго через його надзвичайну складність”, — підсумував Ішингер.
Раніше Associated Press зазначало, що у Путіна мало стимулів сісти за стіл переговорів. Російські та західні експерти вважають, що Путін як ніколи близький до досягнення своїх цілей у війні, і в нього практично немає причин погоджуватися на переговори, незалежно від того, як би президент США Дональд Трамп не вмовляв і не погрожував йому.