Переговори щодо війни в Україні – Трамп назвав їх конструктивними та обнадійливими

Переговори щодо війни в Україні – Трамп назвав їх конструктивними та обнадійливими 1 Трамп назвав війну в Україні “абсолютною бійнею”.

Американський президент заявив, що Вашингтон веде “дуже конструктивні переговори щодо України” та пообіцяв зробити все можливе для припинення війни.

Його слова прозвучали під час пресконференції у Білому домі спільно з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, пише “Голос Америки”.

Трамп порівняв рівень руйнувань українських міст із ситуацією в Газі, зазначивши, що деякі населені пункти постраждали навіть більше.

“Ми говоримо про дуже сумне видовище. Ми говоримо про Газу. Що ж, багато з цих міст виглядають так само погано, як Газа, а то й гірше”, – заявив він, наголосивши на необхідності якнайшвидшого завершення бойових дій.

Політик охарактеризував війну в Україні як “абсолютну бійню”, котра триває майже три роки після початку широкомасштабного вторгнення Росії. Трамп повідомив, що веде переговори як з українським, так і з російським керівництвом, проте не розкрив деталей можливого мирного плану.

“Ми ведемо дуже хороші переговори, і я думаю, що у нас це вийде. Думаю, щось буде, сподіваюся, кардинальне”, – додав він.

На запитання, чи буде в рамках можливого врегулювання вимога до Росії залишити окуповані території України, Трамп не відповів. Водночас він знову заявив, що отримує звіти про втрати у війні та назвав цифри, які значно перевищують дані від української влади.

Зокрема, Трамп сказав, що з українського боку загинуло 700 тисяч військових, а з російського – понад 800 тисяч. Водночас президент України в інтерв’ю британському журналісту Пірсу Моргану, оприлюдненому 4 лютого, повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Україна втратила близько 45 100 військових, а російські втрати оцінюються в 350 тисяч загиблих. Також, за його словами, кількість поранених українських воїнів становить близько 390 тисяч, однак Зеленський уточнив, що деякі поранені військовослужбовці повертаються на фронт після лікування і можуть отримати поранення повторно.

Раніше президент заявив, що його адміністрація вже провела “дуже серйозні” обговорення з Росією. Він також зазначив, що спільно з очільником Кремля Владіміром Путіним можуть “незабаром зробити щось значне” для припинення війни.

Спецпредставник Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог повідомив, що Сполучені Штати зацікавлені у проведенні виборів в Україні до кінця року, особливо у разі досягнення перемир’я з Росією.

Водночас радник президента України Дмитро Литвин розкритикував таку ідею, заявивши, що “якщо план Келлога – це просто припинення вогню та вибори, то це провальний план, і Путіна не залякають ці дві речі”.

Угода між Ізраїлем і ХАМАС дає змогу побачити деякі елементи стилю Трампа-миротворця. Він не пропонує позиції для переговорів ‒ він висуває ультиматум. Тому, кого новий-старий президент США вважає противником, він обіцяє “пекло”, але щоб досягнути угоди, тисне на того, кого вважає залежним від нього союзником.

Про подробиці в статті “Трамп-миротворець. Важливі висновки для України” писав член Експертної ради Центру громадянських свобод В’ячеслав Ліхачов.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності