Переговори РФ ‒ Трамп розповів про розмову з Путіним для припинення війни в Україні
Він додав, що має контакти з Києвом і Москвою.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати досягають прогресу в переговорах щодо припинення війни між Росією та Україною, однак відмовився надати подробиці щодо своїх розмов із очільником Кремля Владіміром Путіним.
Як повідомляє Reuters, під час розмови з журналістами на борту президентського літака Air Force One Трамп підтвердив, що контактував із Путіним. Це перша офіційно визнана розмова між лідерами США та Росії з початку 2022 року.
Відповідаючи на запитання, чи спілкувався він із Путіним після інавгурації 20 січня або раніше, Трамп відповів: “Так, була. Скажімо так, у мене була… І я очікую, що у мене буде ще багато розмов. Ми повинні покласти край цій війні”. Водночас він відмовився розкривати деталі можливих переговорів.
“Якщо ми говоримо, то я не хочу розповідати вам про розмови. Я вірю, що ми досягаємо прогресу. Ми хочемо зупинити українсько-російську війну”, – заявив Трамп. Він також зазначив, що Сполучені Штати підтримують зв’язок із Києвом і Москвою: “Ми говоримо з обома сторонами”.
Попри обіцянки домогтися завершення війни, Трамп поки що не розкрив, яким саме шляхом планує досягти цієї мети. Днями в інтерв’ю New York Post він також відмовився повідомити, скільки разів розмовляв із Путіним, і не уточнив дату останнього контакту.
Нагадаємо, Трамп назвав війну в Україні “абсолютною бійнею” і порівняв рівень руйнувань українських міст із ситуацією в Газі, зазначивши, що деякі населені пункти постраждали навіть більше.
Раніше президент США заявив, що його адміністрація вже провела “дуже серйозні” обговорення з Росією. Він також зазначив, що спільно з очільником Кремля Владіміром Путіним можуть “незабаром зробити щось значне” для припинення війни.
Спецпредставник Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог повідомив, що Сполучені Штати зацікавлені у проведенні виборів в Україні до кінця року, особливо у разі досягнення перемир’я з Росією.
Водночас радник президента України Дмитро Литвин розкритикував таку ідею, заявивши, що “якщо план Келлога – це просто припинення вогню та вибори, то це провальний план, і Путіна не залякають ці дві речі”.
Угода між Ізраїлем і ХАМАС дає змогу побачити деякі елементи стилю Трампа-миротворця. Він не пропонує позиції для переговорів ‒ він висуває ультиматум. Тому, кого новий-старий президент США вважає противником, він обіцяє “пекло”, але щоб досягнути угоди, тисне на того, кого вважає залежним від нього союзником.
Про подробиці в статті “Трамп-миротворець. Важливі висновки для України” писав член Експертної ради Центру громадянських свобод В’ячеслав Ліхачов.