Переговори про мир – Іспанія заявила про необхідність залучення України
Глави МЗС ЄС віртуально зустрінуться перед самітом Путіна і Трампа.
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес наголосив, що “ніхто не повинен вирішувати нічого щодо території України без українського уряду”. Про це він заявив напередодні віртуальної зустрічі глав МЗС ЄС, які сьогодні обговорять Україну на тлі підготовки саміту Дональда Трампа та Владіміра Путіна.
Альбарес вважає “позитивною” можливість зустрітись з лідером РФ, але щоб “поговорити про мир, справжній мир, а не про остаточне порушення суверенітету України чи європейської безпеки”.
“Якщо агресивна війна окупиться для Росії, світ стане більш нестабільним; будь-хто може спокуситися відхопити шматок свого слабшого сусіда”, – додав він.
Раніше премʼєр Польщі Дональд Туск заявив, що Київ має бути залучений до мирних переговорів щодо України. За його словами, США погодилися проконсультуватися з європейськими партнерами перед зустріччю з Путіним.