Переговори між США та Росією – Путін хоче переграти Трампа

Путін робить ставку на те, що він може воювати довше, ніж Україна, або що він може маневрувати з Трампом.

У Трампа немає чіткого плану, і його варіанти варіюються від припинення допомоги Україні до її збільшення. Водночас партнерство між американським президентом і Путіним ще більше поглибилося в Ер-Ріяді, під час першої прямої зустрічі американських і російських посадовців за останні три роки. 

Ці переговори з невизначеним терміном цілком влаштовують Путіна. Якщо Трамп розглядає їх як спосіб покласти край “безглуздій” війні, то Путін вважає їх етапом у більш масштабному конфлікті, каже американський чиновник.

Російський лідер вважає, що він має більшу стійкість, ніж Україна чи НАТО. Подібно до гравця у покер, Путін досягає успіху в демонстрації впевненості й сили. Однак насправді його карти не такі сильні, як він хотів би, щоб його опоненти вважали, а закінчення війни може створити для нього проблеми вдома, йдеться в матеріалі The Economist.

Будь-яка оцінка переговорної позиції Росії повинна починатися з військової ситуації. Її армія демонструє жахливі результати. Темпи просування болісно повільні: з липня минулого року вона намагається взяти місто Покровськ, де нинішні втрати приголомшливі. Більшість перемог Росії припадає на перші тижні війни.

Крім того, в журналі зазначається, що зношеність російської техніки просто вражає. Більше ніж половина з 7300 танків, які вона мала на зберіганні, більше немає. З тих, що залишились, лише 500 можна швидко відновити. До квітня у Росії можуть закінчитись танки Т-80. Минулого року вона втратила вдвічі більше артилерійських систем, ніж за попередні два роки.

До того ж стан російської економіки суттєво погіршується з кожним місяцем війни.

Така вразливість змушує декого на Заході вважати, що зараз найгірший час для Америки, щоб йти на швидкі поступки Кремлю. Навіть якщо Захід не може надати Україні залізні гарантії безпеки, він може зберегти санкції, щоб стримувати Росію. Проте Трамп зосереджений на виконанні своєї обіцянки швидко закінчити війну, а не на тому, щоб роками стримувати Росію”, — пише The Economist.

Путін вважає, що Трамп не просто нетерплячий, але й піддається маніпуляціям. Він задобрює американського президента лестощами та миттєвим задоволенням: 11 лютого він звільнив Марка Фогеля, американського громадянина, якого Росія заарештувала у 2021 році.

Путін хоче “остаточного врегулювання” війни, яке б зняло західне ембарго з Росії і дозволило б їй відновити свою армію.

Навіть якщо гаряча фаза війни закінчиться, Путін продовжуватиме намагатися підірвати Європу і відновити сферу впливу Росії. Стів Ковінгтон, радник Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі вважає, що мета російського диктатора — знищити Україну і зруйнувати порядок, що склався після 1945 року на чолі з Америкою.

Найвищим пріоритетом Путіна є збереження влади. Вихід з війни тягне за собою свої ризики, включаючи повернення сотень тисяч солдатів і боротьбу між різними кланами, — йдеться в The Economist.

Трамп має рацію, бажаючи “зупинити вбивства”. Якщо припинення вогню дозволить Україні відновитися, призведе до збільшення європейських витрат на оборону і збереже певні санкції проти російської економіки, це також може призвести до краху амбіцій Путіна.

Однак Путін прагне укласти угоду, яка дозволить Росії реінтегруватися у світову економіку, зробить Україну розділеною і напівзруйнованою державою і залишить Європу занадто приголомшеною, щоб захистити себе, підсумували у журналі.

Нагадаємо, що, згідно з даними розвідки США, Путін не зацікавлений у справжній мирній угоді. Він хоче “перепочити” та згодом окупувати всю Україну.

 

 

 

Джерело

Дональд ТрампДонецька областьНАТОРосіяСША