Об’єднані експедиційні сили Європи запросили Україну доєднатись
Україна стала партнером Об’єднаних експедиційних сил Європи. Це посилить підтримку на фронті та інтегрує нас у спільну систему безпеки.
На сьогоднішній зустрічі в Осло 10 північноєвропейських країн, що входять до складу Об’єднаних експедиційних сил (JEF), домовилися про посилення співпраці у сфері безпеки між собою.
Під час зустрічі, країни також вирішили включити Україну до розширеного партнерства з ОЗС.
Зауважимо, що до Об’єднаних експедиційних сил входять представники:
- Великої Британії,
- Данії,
- Естонії,
- Фінляндії,
- Ісландії,
- Латвії,
- Литви,
- Нідерландів,
- Швеції,
- Норвегії,
- Фінляндії.
Європа візьме на себе відповідальність
Як відомо, глави держав і урядів цих країн зібралися на саміт в Осло, щоб обговорити спільні виклики регіональній безпеці та тіснішу співпрацю для їх подолання. Після саміту в Осло всі країни виступили зі спільною заявою.
“Європа повинна взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку, і це відбувається зараз. Ця зустріч підтвердила наші тісні безпекові зв’язки, і ми домовилися посилити нашу спільну роботу заради безпеки і стабільності в Північній Європі. ОЗСЄ є хорошою першою реакцією на кризи і зміцнює оборону НАТО“, – сказав прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.
Країни підтримують Україну
Продовження підтримки України було ключовою темою саміту. Президент України Володимир Зеленський взяв участь у частині засідання в мерії Осло в цифровому форматі.
“Ми домовилися запросити Україну до розширеного партнерства в Об’єднаних експедиційних силах (JEF). Війна Росії проти України занурила Європу в найсерйознішу безпекову ситуацію з часів Другої світової війни. Наша підтримка України залишається непохитною”, – додав Стьоре.
За його словами, країни учасники також багато чому можуть навчитися з досвіду українців.
“Тісніші зв’язки між Україною та ОЗСЄ також важливі для безпеки та стабільності в нашому куточку Європи”. – підсумував прем’єр.
Країни також погоджуються, що ОЗСЄ посилить свої зусилля з оптимізації координації та співпраці з НАТО.
“Країни ОЗСЄ мають унікальний досвід і будуть підтримувати НАТО в тих сферах, які нам добре відомі. Балтійське море, Крайня Північ і Північна Атлантика – це наш регіон. ОЗСЄ є ареною для практичної співпраці, спільної обізнаності про ситуацію і обміну досвідом, який може допомогти зміцнити оборону і готовність як НАТО, так і окремих країн”, – додав Стьоре.