Україну необхідно забезпечити підтримкою та сучасним озброєнням. Також необхідно зняти обмеження із застосування цієї зброї.
За його словами, події останнього часу приносять лише занепокоєння, аніж чіткість. Однак необхідно не розчаровуватись, а шукати способи, як можна діяти у подібній ситуації.
“Я хотів би викласти свої пропозиції для всіх лідерів країн, які підтримують Україну. По-перше, ми маємо невідкладно забезпечити підтримку України сучасним озброєнням відповідно до потреб, зокрема, системами ППО та спроможностями завдавати удари великої дальності”, – сказав Науседа.
Він також вважає, що необхідно переконатися, що немає жодних обмежень на застосування цієї зброї.
“Литва забезпечить додаткові системи допомоги. Як ми домовлялися далі, ми повинні інвестувати у військову промисловість і військово-промисловий комплекс України і ми маємо робити більше”, – розповів він.
На його думку, необхідно забезпечувати спільне виробництво з Україною, адже технологічний потенціал України є надзвичайно великим. Адже це зможе надати додаткову можливість військовій спроможності, зокрема у сфері подальшого збільшення військового виробництва.
“Ми маємо розширити програми підготовки для ЗСУ, ми маємо посилити їх військову готовність, бойову ефективність, подальшу інтеграцію з силами НАТО“, – підкреслив він.
Вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року
Нагадаємо, 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, здійснивши атаки з різних напрямків – з півночі, сходу та півдня. Тоді росіяни завдали масованих ракетних ударів по військових і цивільних об’єктах.
Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан, а українські сили оборони негайно розпочали спротив.
Сьогодні, у третю річницю повномасштабного вторгнення, до Києва прибули світові лідери та керівництво ЄС. У столиці відбудеться зустріч, на якій обговорять безпеку та підтримку України.