НАБУ та САП ліквідували – чи вплине рішення Ради на вступ в ЄС

Офіційний Київ попереджували про наслідки.

Рішення парламенту підтримати законопроєкт №12414 про фактичну ліквідацію незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро безумовно вплине на результат щорічного оцінювання прогресу країн, що претендують на членство у ЄС. Його Єврокомісія проводитиме наприкінці жовтня, повідомило ZN.UA джерело в Брюсселі.

Співрозмовник вказав, що європейські дипломати зробили все, аби донести це до української влади якомога ясніше.

Також речник Єврокомісії Гійом Мерсьє заявив, що ЄС занепокоєний ситуацією з НАБУ та САП, передає “Українська правда”. Він підкреслив, що Євросоюз надає Києву значну фінансову підтримку “за умови прогресу в галузі прозорості, судової реформи та демократичного врядування”. 

“Для вступу України до ЄС необхідна потужна спроможність боротися з корупцією та забезпечити інституційну стійкість. ЄС продовжуватиме стежити за ситуацією та підтримуватиме Україну у дотриманні верховенства права”, — заявив він.

22 липня парламент підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, які перетворюють антикорупційні правоохоронні органи на маріонетки генерального прокурора. Рішення підтримали 263 депутати, хоча правозахисники закликали не голосувати за зміни. Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що закон ще сьогодні планують підписати спікер Руслан Стефанчук та президент Володимир Зеленський.

Джерело

Володимир ЗеленськийКиївська область