МЗС України відповіло Навроцкі на заяву про НАТО та ЄС

МЗС України відповіло Навроцкі на заяву про НАТО та ЄС 1 Українські дипломати закликали польських політиків не використовувати складні сторінки минулого у внутрішньополітичній боротьбі.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на слова кандидата у президенти Польщі Кароля Навроцкі про те, що Україна не має бути ані в ЄС, ані в , допоки не вирішить проблеми між нею і Польщею щодо Волинської трагедії. У слова назвали маніпулятивною заявою, яка сподобається Кремлю.

Про це йдеться у коментарі МЗС у Фейсбуці.

“Звернули увагу на коментарі голови інституту національної пам’яті Республіки Кароля Навроцького, в яких питання членства України в ЄС і НАТО узалежнюються від вирішення питань спільної історії.

Відкидаємо ці тенденційні та маніпулятивні твердження. Такі заяви свідчать, що польський політик ставить конʼюнктурні міркування вище за стратегічні безпекові інтереси власної країни, добросусідські українсько-польські відносини, спільні цінності свободи, демократії та справедливості.

Нагадуємо, що між українською та польською сторонами триває конструктивний діалог уповноважених органів влади з питань історичного минулого. Ця робота спрямована на гідне вшанування пам’яті українців у Польщі та поляків в Україні. Вкотре закликаємо польських політиків не використовувати у внутрішньополітичній боротьбі тему складних сторінок історичного минулого.”, – йдеться у коментарі МЗС.

“Показово, що заяви пана Навроцького викликали аплодисменти в Кремлі, – зазначили у МЗС. – Варто нагадати, що саме Росія століттями намагається знищити українську та польську держави. Москва і зараз вкладає колосальні ресурси в спроби зруйнувати українсько-польську дружбу та взаєморозуміння. Неприпустимо робити заяви, які підіграють цим зусиллям ворога.

У дипломатичному відомстві України підкреслили, що Україна та українці завжди були та залишаються глибоко вдячними польському уряду та суспільству за всю щиру та масштабну допомогу в протистоянні російській агресії. Завдяки цій допомозі Україна захищає не лише себе, але й увесь наш регіон та всю Європу від агресивного та експансіоністського режиму в Москві. Якими б не були заяви польського політика, реальність полягає в тому, що Україна вже є де-факто і стане де-юре частиною євроатлантичної сімʼї народів і спільної європейської архітектури безпеки.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Дональд Туск звернувся до президента PiS Ярослава Качинського з цього питання через портал X.

«Президенте Качинський, ваш кандидат Кароль Навроцький заявив, що не бачить місця Україні в НАТО. Ви ще пам’ятаєте, який президент найбільше підтримав Україну в цьому питанні? І хто з них найбільш проти? Вам не соромно?» – написав Туск.

Скоріше за все, прем’єр-міністр мав на увазі підтримку, яку Україна отримувала від президента і брата Ярослава Качинського Лєха Качинського у вступі до НАТО та ЄС. У 2007 році після зустрічі з Віктором Ющенком він сказав, що Польща рішуче підтримує прагнення України до членства в НАТО і Європейському Союзі. У 2008 році в інтерв’ю Financial Times він сказав, що лідери НАТО досі не виконали «свій моральний та історичний обов’язок повернути Європі країни, які були ізольовані».

Пізніше, виступаючи на брифінгу в сеймі, Туск наголосив, що Польща завжди була на боці України в питанні її вступу до НАТО.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності