Мирні плати США та ЄС – у чому відмінності

Мирні плати США та ЄС - у чому відмінності 1

Європейські та українські чиновники цього тижня виступили проти деяких пропозицій про те, як покласти край війні Росії в Україні. Вони висунули зустрічні пропозиції з питань від території до санкцій.

Пакети пропозицій були вироблені під час переговорів між офіційними особами США, Європи та України в Парижі 17 квітня і в Лондоні 23 квітня.

Основні розбіжності у двох текстах стосуються послідовності розв’язання територіальних питань, зняття санкцій з Росії, гарантій безпеки та чисельності українських збройних сил.

Документи, з якими ознайомилося агентство Reuters, уперше показують ці розбіжності в повній і докладній формі.

Перший текст відображає пропозиції, передані посланцем Трампа Стівом Віткоффом європейським чиновникам у Парижі, які, своєю чергою, були передані українцям. Держсекретар США Марко Рубіо охарактеризував ці пропозиції як “широкі рамки” для виявлення відмінностей між сторонами.

Другий текст з’явився за тиждень у результаті переговорів між українськими та європейськими чиновниками в Лондоні і був переданий американській стороні, повідомили джерела.

Президент Володимир Зеленський заявив, що документ із пропозиціями, виробленими під час переговорів у середу в Лондоні, тепер перебуває на столі Трампа.

Порівняння документів

Що стосується території, пропозиції Віткоффа передбачали юридичне визнання США контролю Росії над Кримом, українським півостровом, який Москва захопила і 2014 року, а також фактичне визнання контролю Росії над районами півдня і сходу України, які контролюються силами Москви.

Навпаки, європейський та український документ відкладають детальне обговорення території до укладення угоди про припинення вогню, і в документі не згадується визнання російського контролю над будь-якою українською територією.

Що стосується довгострокової безпеки України, то в документі Віткоффа йдеться про те, що Україна матиме “надійну гарантію безпеки” з європейськими та іншими дружніми державами, які виступатимуть гарантами. Жодних додаткових подробиць із цього приводу не наводиться, але йдеться про те, що Київ не прагнутиме вступити до .

Документ, що конкурує, конкретніший: у ньому йдеться про те, що не буде жодних обмежень на українські сили і жодних обмежень на розміщення союзниками України своїх військових сил на українській території.

У ньому пропонуються надійні гарантії безпеки для Києва, зокрема з боку Сполучених Штатів, у рамках угоди на кшталт статті 5, що є посиланням на положення НАТО про взаємну оборону.

Що стосується економічних заходів, то в пропозиціях Віткоффа йдеться про те, що санкції, які діють відносно Росії з моменту окупації Криму в 2014 році, будуть зняті в рамках обговорюваної угоди.

У контрпропозиціях ідеться, що санкції будуть “поступово пом’якшені” після досягнення стійкого миру і що санкції можуть бути відновлені, якщо порушить умови мирної угоди.

Європейський та український документ також пропонує Україні отримати фінансову компенсацію за шкоду, завдану війною, з російських активів за кордоном, які були заморожені. Текст Віткоффа говорить тільки про те, що Україна отримає фінансову компенсацію, не вказуючи джерело грошей.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності