Саме Владімір Путін запропонував провести двосторонні мирні переговори з Україною в Стамбулі. Але вчора він поклав край дням невизначеності, чітко давши зрозуміти, що не готовий брати в них участь. Путін опублікував список учасників переговорів в Туреччині, але без свого імені.
Відсутність Путіна на переговорах стала переломним моментом у лобістській кампанії, яку ведуть і Путін, і Зеленський, щоб переконати президента США Дональда Трампа в тому, що саме інший є перешкодою на шляху до миру, зазначає Генрі Фой, європейський дипломатичний кореспондент FT, що базується в Брюсселі.
Зеленський, який сьогодні перебуватиме в Анкарі на зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом, заявив, що приєднається до переговорів, якщо на них з’явиться Путін. Трамп також припустив, що він також готовий приєднатися, якщо Путін буде готовий.
“Багато що залежить від того, як буде інтерпретовано рішення Путіна не брати участі в переговорах. Європейські союзники України вже кілька місяців намагаються переконати Трампа та його оточення, що Путіну не можна довіряти і що він не має наміру зупиняти війну. Останніми тижнями Трамп натякав, що його терпіння щодо російського лідера вичерпується. Західні чиновники сподіваються, що неявка Путіна стане для нього вирішальним моментом”, — додає кореспондент.
Яким може бути результат російської агресії проти України? Що передбачають запропоновані спецпредставником Трампа Кітом Келлогом 22 пункти щодо врегулювання війни та що стоїть за візією миру, розповідала редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна у статті “Як Америка бачить завершення війни Росії проти України. Вперше публікуємо всі “22 пункти Келлога””.