Мельник у Раді Безпеки ООН відповів Росії на скарги щодо атак на Москву.
Постійний представник України при ООН Андрій Мельник зазначив, що удари по території Росії є відповіддю на агресію Кремля проти України.
Мельник відреагував на заяви представника РФ Василя Небензі, який висловлював скарги щодо масованої атаки на Москву 17 травня.
“Припиніть скаржитися на страждання нещасних росіян. Те, що спостерігає Росія, є бумерангом, який вона запустила, коли нападала на Україну. Він повертається з подвоєною силою і завдає серйозних ударів”, – підкреслив український дипломат.
Він акцентував увагу на тому, що Україна не завдає ударів по цивільних об’єктах.
“Ми ніколи не намагаємося вразити цивільних. Ми лише знищуємо військові цілі повністю відповідно до міжнародного гуманітарного права та його норм”, – наголосив він.
Також він закликав держави-члени ООН посилити санкції проти Росії та заблокувати постачання західних компонентів для російських ракет.
Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН після російського обстрілу 14 травня, внаслідок якого, зокрема, в Києві загинуло 24 особи.
Удари по Москві
Нагадаємо, в ніч на 17 травня Росія зазнала однієї з найбільших атак безпілотників за останній час. Основними цілями стали Москва та Московська область.