Макрон висловився за визнання Палестинської держави заради досягнення миру
Президент Франції Еммануель Макрон підтвердив позицію Франції щодо мирного процесу на Близькому Сході та наголосив на важливості визнання Палестинської держави.
Він зазначив, що позиція Франції чітка: “Так, миру. Так – безпеці Ізраїлю. Так – палестинській державі без ХАМАСу“.
На його думку, це вимагає звільнення всіх заручників, тривалого припинення вогню, негайного відновлення гуманітарної допомоги і пошуку політичного рішення на засаді принципу двох держав”.
“Єдиний можливий шлях вирішення конфлікту – політичний. Я підтримую законне право палестинців на державу і мир, так само як і право ізраїльтян жити в мирі та безпеці, визнане їхніми сусідами”, – додав Макрон.
Президент Франції також зазначив, що майбутня конференція з вирішення проблеми двох держав, яка відбудеться в червні 2025 року, має стати переломним моментом.
“Щоб досягти успіху, ми не повинні послаблювати наші зусилля. Не піддаваймося на легкі шляхи і провокації. Не дозволяймо поширюватися дезінформації та маніпуляціям”, – підсумував французький президент.