Лубінець вважає, що втрата кворуму Конституційного суду є загрозою для правового порядку України
У понеділок, 27 січня, закінчився 9-річний термін повноважень у трьох суддів Конституційного суду – Віктора Кривенка, Володимира Мойсика і Віктора Колісника.
Що передувало
У прес-службі Конституційного суду повідомили, що сьогодні відбулося спеціальне пленарне засідання КС, на якому було розглянуто питання про звільнення трьох суддів на підставі поданих ними заяв про відставку у зв’язку із завершенням дев’ятирічного терміну їхніх повноважень.
“Конституційний Суд України задовольнив зазначені заяви та ухвалив постанову про їхнє (Колісника, Кривенка і Мойсика – ред.) звільнення з 27 січня 2025 року”, – сказано у повідомленні.
Що каже Лубінець
За словами омбудсмена, втрата кворуму Конституційного суду – це загроза для правового порядку України.
“Відвідав урочисте засідання Конституційного Суду України (КСУ), присвячене завершенню повноважень трьох суддів – Віктора Васильовича Кривенка, Володимира Романовича Мойсика та Віктора Павловича Колісника”, – написав Лубінець.
За його словами, припинення повноважень одразу трьох суддів призводить до втрати необхідного кворуму для проведення засідань Великої Палати суду, а також Другого сенату суду. Лубінець вважає, що така ситуація є неприпустимою, адже від роботи Конституційного суду залежить стабільність правового порядку та гарантія захисту прав і свобод кожного громадянина.
“Закликаю всіх відповідальних осіб забезпечити оперативність у відборі та призначенні суддів КСУ, адже від цього залежить стабільність конституційного ладу нашої держави,” – написав він.
Конституційний суд
Нагадаємо, після спливу строку повноважень вказаних суддів, у Конституційному Суді залишиться всього 11 суддів, з 18 згідно до визначеного законом складу суддів КСУ.
Закон “Про Конституційний Суд України передбачає, що КСУ є повноважним здійснювати конституційне провадження, якщо у його складі є щонайменше суддів, які набули повноважень.