Корупція в Києві – Кличко заявив про нові звільнення фігурантів плівок Комарницького

Корупція в Києві - Кличко заявив про нові звільнення фігурантів плівок Комарницького 1 Секретаря Київради поки просто відсторонили.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про нові звільнення посадовців, які фігурують у справі Національного антикорупційного бюро «Чисте місто» щодо корупції та земельних махінацій у місті. Водночас Кличко повідомив, за яких умов можуть звільнити секретаря Київради Володимира Бонадаренка, що теж засвітився на «плівках Комарницького».

Так, про звільнення заступника голови КМДА Петра Оленича, заступника керівника КП «Київблагоустрій» Олексія Мушти та заступника директора КП «Спецжитлофонд» Юрія Леонова мер Києва повідомив ще 13 березня. Однак тоді він також анонсував низку інших звільнень.

Так, станом на 3 квітня також звільнили:

  • депутата Київради, голову земельної комісії Михайла Терентьєва – з посади директора КП «Інженерний центр»;
  • директора КП «Київський інститут земельних відносин» Ігоря Долинського;
  • директора КП «Спецжитлофонд» Володимира Шарія;
  • заступницю директора Департаменту містобудування та архітектури Валентину Святину.

Що стосується директора КП «Фінансова компанія «Житлоінвест» Віктора Погребного, то він за словами Кличка, перебуває на лікарняному. Тому цього посадовця міський голова пообіцяв звільнити одразу, як той вийде на роботу.

Тим часом фракція Київради УДАР почала процедуру, аби відкликати Терентьєва з депутатів. Адже він є підозрюваний у справі про корупцію в Києві.

«Щодо інших посадовців, імена, яких лунали в журналістському розслідуванні. У них невизначений процесуальний статус у кримінальному провадженні. А у Володимира Бондаренка – статус свідка. І його, як секретаря Київради, обирали депутати. Вони і можуть його звільнити. Відповідно до регламенту Київради та процедур», – додав Кличко.

За його словами, Бондаренка відсторонили від підготовки та ведення засідань Київради. Поки все це робитиме сам Кличко.

Нагадаємо, 6 лютого НАБУ провело слідчі дії щодо бізнесмена Дениса Комарницького. Згодом Бюро повідомило, що спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою здійснює масштабну операцію «Чисте місто», спрямовану на викриття корупційних схем у Київській міській раді.

У межах цієї справи Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для кількох фігурантів. Заступника голови КМДА Петра Оленича 7 лютого взяли під варту на два місяці із правом на заставу в розмірі 15 мільйонів гривень. А 21 лютого стало відомо, що він вийшов із СІЗО. Вже в березні стало відомо, що Михайло Терентьєв, Юрій Леонов та Олексій Мушта також вийшли із СІЗО під застави.

10 лютого з’явилася інформація, що Денис Комарницький намагався залишити Україну, після чого його оголосили в розшук. Щоправда, згодом з’ясувалося, що втекти він таки зміг. Як повідомив наш співрозмовник, кордон «смотрящому за Києвом» допомогли перетнути «представники прикордонної служби, а також — правоохоронних органів або спецслужб, яких він годував з руки». 

Детальніше про махінації із землею читайте у статті Інни Ведернікової «Корупція в Києві. Хто замовив НАБУ бек-офіс Комарницького та до чого тут Банкова?», а також у статті Георгія Могильного «Будинки-привиди й «туалетні схеми» в законі. Чому постріли НАБУ та САП можуть бути холостими».

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності