Корупція в Києві – депутати Київради голосують так, як вже домовлено заздалегідь
З початком повномасштабної війни ситуація в Київраді не змінилася.
Повномасштабне вторгнення РФ в Україну вплинуло на Банкову стосовно амбіцій підім’яти під себе Київ. Однак на тому, що відбувається у Київраді велика війна не позначилася ніяк. Хіба що тепер там картини про корупцію пишуть кров’ю, пише Інна Ведернікова у статті «Корупція в Києві. Хто замовив НАБУ бек-офіс Комарницького та до чого тут Банкова?».
«У Київраді діє одна велика єдина фракція. Всі земельні питання розглядаються пакетом по 150–300 рішень. Вивчити за кілька днів ці матеріали фізично неможливо. Голосують за номерами рішень, із шаленою швидкістю, по кілька разів повертаючись до тем рішень, на які не вистачило голосів. Дотискають усі заплановані питання. Голови комісій не реагують на жодні зауваження та репліки. Поодинокі опозиціонери вважаються міськими божевільними. Усе, як за Черновецького, тільки під час війни. Депутати приходять виключно натискати на кнопки в організованому хаосі, яким керують конкретні люди», – розповів співрозмовник ZN.UA, депутат Київради.
Однак сьогодні, за словами Ведернікової, керує цим хаосом точно не Банкова. Офіс президента почав втрачати владу над Києвом навесні 2022 року, коли депутату Київради Владиславу Трубіцину повідомили про підозру. Зазначимо, що троюрідний брат Трубіцина є близьким другом заступником голови ОПУ Олега Татарова.
Врешті-решт Трубіцин втік до Ізраїлю, тодішній заступник Віталія Кличка – Олексій Кулеба – став очільником Київської ОВА, влітку 2023 року з Департаменту міського благоустрою КМДА пішов і Тимур Ткаченко. Після чого ці позиції зайняли люди від інших політичних сил і фракцій.
Зазначимо, що повномасштабне вторгнення РФ до України трохи загальмувало бажання та можливість Банкової переформатувати під себе владу у Києві. Однак з іншого боку створення військових адміністрацій дало можливість контролювати столицю. І призначення на посаду голови Київської міської військової адміністрації Тимура Ткаченка – один зі стратегічних кроків до мети Банкової
Джерело ZN.UA пояснювало, що ускладнення розслідування корупції в Києві полягає не лише у вивченні величезного масиву інформації детективами та збиранням доказів, а й у суміщенні посад мера, голови КМДА та Київради.
Ба більше, аби у Київраді відбувалися голосування, ведеться взаємний торг між фракціями та укладаються домовленості: ти — мені, я — тобі. Пиріг ділиться на частини руками Комарницького та його найближчих партнерів. Найбільш скривджені зараз — «слуги народу».
Водночас аби зафіксувати корупцію в Києві, потрібно все документувати ще на етапі планування. Тобто, коли готується тендер та обговорюються умови. Адже потім починав працювати механізм, налаштований ще за часів Леоніда Черновецького, через який дуже важко прив’язатися до конкретних грошей чи людей, пов’язаних із корупцією.