Кая Каллас їде в США обговорювати перемовини Вашингтона та Москви та вимагає участі ЄС в переговорах

Голова дипломатії ЄС зазначила, що у висловлюваннях Трампа багато російських наративів.

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Кая Каллас у понеділок повідомила, що 25 лютого поїде до Сполучених Штатів Америки, щоб зустрітися з держсекретарем США  Марко Рубіо, щоб обговорити відносини між ЄС і США та переговори між США та Росією щодо припинення війни в Україні.

Як пише The Guardian, Каллас заявила, що будь-яка угода про мир в Україні не буде працювати без залучення до неї ЄС та України, а останні заяви із США мають чіткі російські наративи.

«Жодна угода без нас не зможе працює. Тож це дуже зрозуміло. Ви можете обговорювати з Путіним все, що завгодно, але якщо це стосується Європи чи України, то Україна і Європа також повинні погодитися на цю угоду», – заявила Каллас у понеділок в Брюсселі журналістам перед початком засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.

Коментуючи на прохання журналістів висловлювання президента США Дональда Трампа, який назвав президента України Володимира Зеленського «диктатором», Каллас зазначила, що президента України обрали на чесних виборах, натомість в Росії чесних виборів не було уже 25 років.

«Ці заяви досить цікаві. Я маю на увазі, про «диктатора». По-перше, коли я почула це, то був упевнений, що він робить помилку і змішує двох людей, тому що у Путіна не було виборів, в Росії не було виборів 25 років. Зеленський обраний лідером на вільних і чесних виборах, і, звичайно, під час війни вибори проводити не можна. Багато країн мають у своїх конституціях положення про те, що вибори проводити не можна, тому що на виборах ви завжди боретеся між собою, а не в ситуації, коли у вас є фактично зовнішній ворог, на якого ви повинні зосередити свою силу», – відповіла вона.

Голова європейської дипломатії додала, що в заявах Трампа «російський наратив представлений дуже сильно».

Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має провести вибори, якщо хоче мати місце за столом переговорів. Він додав, що Зеленський має лише 4% підтримки серед українців.

Водночас, згідно з опитуванням КМІС, проведеним 4-9 лютого 2025 року 57%  українців довіряють президенту України Володимиру Зеленському. 37% повідомили, що не довіряють, та 6% заявили, що їм важко визначитись.

У статті “Як Зеленському помиритися з Трампом. Три важливих моменти” Надзвичайний та Повноважний Посол України, Голова ГО “Центр нових рішень” Костянтин Єлісєєв аналізував останні інциденти між Зеленським і Трампом і пояснює, чому нині важливо уникнути помилок у зовнішній політиці й відновити довіру між Києвом і Вашингтоном та як країна повинна реагувати на кризу на найвищому рівні, щоб уникнути фатальних помилок у дипломатії.

Джерело

Володимир ЗеленськийДональд ТрампРосіяСША